آموزش کامل طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی با قارچ خوشمزه و خانگی
آموزش کامل طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی با قارچ خوشمزه و خانگی

طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی با قارچ آموزش آشپزی و دستور پخت خوراک لوبیا چیتی خوشمزه و مجلسی را آماده کرده ایم. برای مشاهده این آموزش آشپزی با ما در مجله “پاتوق من” همراه باشید. مواد لازم خوراک لوبیا لوبیا چیتی ۲ پیمانه پیاز ۱ عدد کوچک سیب زمینی ۱ عدد قارچ ۳ عدد روغن زیتون به میزان لازم […]

طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی با قارچ

خوراک لوبیا چیتی,طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی,دستور پخت خوراک لوبیا چیتی

آموزش آشپزی و دستور پخت خوراک لوبیا چیتی خوشمزه و مجلسی را آماده کرده ایم. برای مشاهده این آموزش آشپزی با ما در مجله “پاتوق من” همراه باشید.

مواد لازم خوراک لوبیا
لوبیا چیتی۲ پیمانه
پیاز۱ عدد کوچک
سیب زمینی۱ عدد
قارچ۳ عدد
روغن زیتونبه میزان لازم
گلپربه میزان لازم
نمکبه میزان لازم
فلفلبه میزان لازم
رب گوجهبه میزان لازم

خوراک مرغ ایتالیایی , طرز تهیه خوراک مرغ ایتالیایی , دستور پخت خوراک مرغ ایتالیایی

خوراک لوبیا چیتی با قارچ,خوراک لوبیا چیتی با سیب زمینی,خوراک لوبیا چیتی خوشمزه,خوراک لوبیا چیتی با گوشت چرخ کرده,خوراک لوبیا چیتی با مرغ

آموزش آشپزی و دستور پخت خوراک لوبیا چیتی خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی

ابتدا اشاره به این موضوع را مهم می دانم که به ازای هر نفر نصف پیمانه لوبیا در نظر بگیرید. برای تهیه خوراک لوبیا چیتی ابتدا حبوبات را تمیز می شویید و برای آنکه نفخ آن برود ۲ یا حداقل ۱ روز در کاسه ای از آب خیسش می کنید و در این مدت چندین بار آبش را عوض کنید.

این کار باعث میشود که رنگ خوراک تیره نشود و لوبیا خوب غلیظ و لعاب دار بشود و دیگر نیازی به آرد و سیب زمینی برای لعاب دار شدن نداشته باشید. (عده ای برای لعاب انداختن انواع خورشت ، خوراک و آش ها از انداختن یک عدد سیب زمینی یا ریختن کمی آرد استفاده می کنند)

سپس آب لوبیا را بریزید برود و قابلمه کوچکی را روی شعله اجاق قرار بدهید و یک قاشق روغن زیتون درون آن بریزید و پیازها را ریز نگینی کنید و داخل روغن تفت دهید سپس لوبیا را به پیاز اضافه کنید کمی تفت دهید وبمقدار کافی آب داخل قابلمه بریزید. (اگر خوراک را برای ۲نفر درست میکنید ۳لیوان آب بریزید)

سپس سیب زمینی و قارچ ها را خرد می کنیم و داخل خوراک لوبیا چیتی می ریزیم . زمانیکه دیدید مغز لوبیا پخته است کمی رب گوجه فرنگی داخل قابلمه بریزید،و زیر شعله را کم کنید تا کاملا جا بیفتد

(زیر شعله را زمانی خاموش کنید که خوراک لوبیا نه شل باشد ونه سفت) سپس در آخرین لحظات قبل از خاموش کردن شعله هر مقداری که ذائقه شما می پسندد گلپر، نمک، فلفل به خوراک لوبیا چیتی اضافه کنید.

اگر تمایل داشته باشید میتوانید از عصاره قلم و یا گوشت و یا حتی مرغ نیز استفاده کنید تا خوراک مغذی تری داشته باشید. به این نکته دقت کنید که خوراک لوبیا چیتی پس از سرد شدن سفت تر میشود پس اگر دوست دارید سفت باشد کمی آبکی تر از روی شعله قابلمه را بر دارید.

این خوراک خوشمزه به عنوان یک غذای حاضری و سریع مورد استفاده قرار می گیرد و بعد از کنسرو تن ماهی محبوب ترین غذای کنسروی می باشد. اگر لیموی تازه در دسترس دارید حتما چند قطره از آب لیمو داخل خوراک خود بریزید.

خوراک بلدرچین , طرز تهیه خوراک بلدرچین , دستور پخت و مواد لازم خوراک بلدرچین خوشمزه

همچنین ببینید : خورش لوبیا سبز » کوکوی لوبیا سبز » سالاد لوبیا سیاه

4.3/5 - (161 امتیاز)