آموزش کامل طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ساده و مجلسی خوشمزه
آموزش کامل طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ساده و مجلسی خوشمزه

آموزش کامل طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ساده و مجلسی خوشمزه آموزش آشپزی و دستور پخت زرشک پلو با مرغ خوشمزه و بسیار مجلسی مواد لازم زرشک پلو با مرغ مرغ خرد شده :•: ۵ یا ۶ تکه برنج :•: ۴ الی ۵ پیمانه رب :•: یک قاشق غذا خوری آبلیمو :•: ۱ قاشق […]

آموزش کامل طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ساده و مجلسی خوشمزه

زرشک پلو با مرغ,طرز تهیه زرشک پلو با مرغ,زرشک پلو با مرغ و مخلوط,زرشک پلو با مرغ مجلسی

آموزش آشپزی و دستور پخت زرشک پلو با مرغ خوشمزه و بسیار مجلسی

مواد لازم زرشک پلو با مرغ

مرغ خرد شده :•: ۵ یا ۶ تکه

برنج :•: ۴ الی ۵ پیمانه

رب :•: یک قاشق غذا خوری

آبلیمو :•: ۱ قاشق غذاخوری

زعفران :•: یه هشتم قاشق چای خوری

زرشک :•: یک لیوان پلوپزی

خلال بادام و خلال پسته :•: به مقدار لازم

نمک و فلفل :•: به مقدار لازم

پیاز متوسط ریز خرد شده :•: ۱ عدد

عکس تزیین برنج,تزیین برنج با زعفران و زرشک,تزیین برنج با زعفران

زرشک پلو با مرغ بسیار خوشمزه,زرشک پلو با مرغ خانم گلاور,زرشک پلو با مرغ خاله خانم

آموزش آشپزی و دستور پخت زرشک پلو با مرغ مجلسی و بسیار خوشمزه

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ

مرغ ها را به اندازه ای که دوست دارید چهار یا هشت تکه کنید یا اینکه فقط از ران یا سینه مرغ استفاده کنید که مجلسی تر است. تکه های مرغ را خوب شسته و کنار بگذارید. به تمام سطح مرغ نمک بزنید. در قابلمه ای روغن بریزید و مرغ ها را سرخ کنید.

وقتی که زیر و روی مرغ ها کاملا سرخ شد از قابلمه خارج کنید و کنار بگذارید. یک پیاز را کاملا ریز خرد کنید و در همان ظرفی که مرغ را سرخ کرده اید سرخ کنید، سپس رب و فلفل و آبلیمو را اضافه کنید و چند ثانیه ای تفت بدید.

سسی رو که درست کردید از قابلمه خارج کنید و باز مرغ ها را درون همون قابلمه بچینید و سس را روی مرغ ها بریزید. از بغل مرغ ها سه تا چهار لیوان آب هم اضافه کنید و در قابلمه را بگذارید تا به جوش بیاد. بعد شعله را کم کنید تا هم مرغ ها کاملا پخته شوند و هم آب خورشت بخار شه و تنها حدود یک لیوان سس در انتهای پخت باقی بماند.

سبزی پلو با ماهی,طرز تهیه سبزی پلو با ماهی,دستور پخت سبزی پلو با ماهی

زرشک پلو با مرغ خوشمزه,زرشک پلو با مرغ به انگلیسی,زرشک پلو با مرغ رستورانی

طبخ خوشمزه ترین زرشک پلو با مرغ برای مهمان

وقتی که خورشت مرغ کاملا آماده بود، مقداری زعفران در آب حل کنید و به مرغ اضافه کنید و بعد از ۵ دقیقه خاموش کنید. برای درست کردن برنج هم باید برنج را خوب پاک کنید و بعد با آب ولرم بشویید و با مقداری نمک برای یکی دو ساعت خیس کنید.

بعد از اینکه برنج خیس خورد، مقداری آب درون یک قابلمه که کنجایش جوشیدن برنج را داشته باشد میریزیم و روی حرارت قرار میدهیم تا آب به جوش آید. وقتی آب به جوش آمد آب برنج را که خیساندیم خالی میکنیم و برنج را درون آب در حال جوش میریزیم و کمی صبر میکنیم تا دوباره بجوشد.

کف برنج را میگیریم و میگذاریم برنج قد بکشد. وقتی چند دانه برنج روی آب آمد میتوانیم برنج را آبکش کنیم. در قابلمه یک یا دو قاشق روغن ریخته با یک استکان آب اگر دوست داشتید ته دیگتون رنگی باشه یه نوک قاشق چایخوری زعفران یا زردچوبه میریزیم.

آلبالو پلو,طرز تهیه آلبالو پلو,دستور پخت آلبالو پلو,آلبالو پلو مجلسی,آلبالو پلو با گوشت چرخ کرده

زرشک پلو با مرغ,دستور پخت زرشک پلو با مرغ,cva; g, fh lvy

Barberry rice with chicken

مقداری برنج روی آب روغن رنگی ریخته با پشت قاشق برنج را صاف میکنیم و مابقی برنج را روی آن میریزیم و یک استکان آب و روغن را هم روی برنج میریزیم. سپس در قابلمه را میبندیم و شعله را زیاد میکنیم و صبر میکنیم. به محض بلند شدن بخار برنج، سریع دم کنی را گذاشته و شعله گاز را کم میکنیم.

اون مقدار زرشک را که پاک کردید اول در یک سبد کوچک خوب بشورید و در ظرفی حدود ۵ دقیقه خیس کنید تا احیانا اگر شن ریزه ای داشته باشه پاک شود. بعد از پنج دقیقه در آبکش بریزید. خلال بادام و پسته را هم بعد از شستن در مقداری کره برای چند ثانیه فقط تفت میدهیم.

باید مراقب باشید که سرخ نشه و فقط کمی بوی کره بگیره و از روی شعله بردارید. بعد زرشک را هم در مقداری کره انداخته و روی حرارت ملایم یک تفت کوچک میدهیم. موقع تفت دادت زرشک هم نباید آبش کشیده بشه و تنها در حدی که بوی کره بگیره کافیه.

به دلخواه یک قاشق غذاخوری شکر دوست داشتید به زرشک اضافه کنید و تفت بدید. یک قاشق غذا خوری زعفران حل شده به زرشک اضافه کنید و سریع خاموش کنید. حالا منظر بمانید تا برنج دم بکشد و خورشت مرغ مجلسی شما هم آماده شود.

بعد از دم کشیدن برنج یک بشقاب گود برداشته مقدار دو تا سه قاشق زعفران دم کرده و کره ریخته و یک کفگیر برنج روی آن بریزید تا برای روی برنج آماده شود. سپس برنج را به دلخواه و سلیقه خود با برنج زعفرانی و زرشک و خلال ها تزئین کنید. مرغ ها را هم در ظرفی بکشید و در کنار زرشک پلو سرو کنید.

زرشک پلو با مرغ از اعیانی ترین و مرسوم ترین غذاهای ایرانی است که در مهمانی ها و حتی مراسم های عروسی تدارک دیده می شود و طرفداران بسیاری در ایران دارد.

لوبیا پلو,طرز تهیه لوبیا پلو,دستور پخت لوبیا پلو,لوبیا پلو مجلسی,لوبیا پلو شیرازی,g,fdh g,

آموزش کامل طرز تهیه زرشک پلو با مرغ ساده و مجلسی خوشمزه

3.9/5 - (169 امتیاز)