تلاش برای کسب رکورد گینس در حاشیه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر
تلاش برای کسب رکورد گینس در حاشیه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

جام جهانی تنها درباره فوتبال نیست؛ جام جهانی فستیوالی برای نمایش فرهنگ و رقابت‌های بسیار هیجان انگیز است.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من، کشور کوچک قطر مجبور شد برای برگزاری جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ هزینه‌های هنگفتی را تقبل کند تا زیرساخت‌هایی را برای پذیرایی از جمعیت یک و نیم میلیونی گردشگران فراهم کند؛ یعنی نیمی از جمعیت این کشور؛ اما ماهیت جمع و جور این رقابت‌ها به نفع هواداران و بازیکنان شد؛ بیشترین فاصله بین ورزشگاه‌ها در قطر تنها ۷۵ کیلومتر است.

این فاصله کم، رقابت برای تصاحب رکورد جهانی بیشترین حضور در مسابقات یک تورنمنت را تنگاتنگ کرده است. محسن عبدالله بوکشیشه، یک سوپر فن قطری است که از ده سال قبل به فکر تصاحب این عنوان افتاده است. او بلیت ۳۶ بازی را خریده و نه تنها در تمام بازی‌های این روز‌ها حاضر شده که حضور خود را با یک عکس سلفی نیز ثبت کرده است. 

هوادار مشتاق دیگر، لی کورمیش، کانادایی است که قرار است یک ماه در قطر بماند. کورمیش در ویدئویی که در صفحات اجتماعی‌اش به اشتراک گذاشته شده، گفت: «این یک ماه عالی خواهد بود. جام جهانی اینجاست.» این مرد قصد دارد با حضور در ۴۱ بازی جام طرفداری را بالای سر ببرد و سفر خود را در کانالش به اشتراک بگذارد.

رکورد جهانی گینس در حال حاضر در دست ثولانی نگکوبو است. او در ۳۱ مسابقه از جمله بازی فینال جام جهانی ۲۰۱۰ در ژوهانسبورگ شرکت کرده است. با این حال، طرفداران پر و پا قرص جام جهانی قطر ۲۰۲۲ باید برای موفقیت تلاش کنند در هر هشت استادیوم جام جهانی قطر حاضر شوند و دو شاهد هم داشته باشند که ثابت کنند او تمام بازی را تماشا کرده است.

البته اگر مرگ به آن‌ها امان دهد! یک طرفدار مغربی که برای سه بازی بلیت تهیه کرده بود تا همراه مادرش در استادیوم فوتبال حاضر شود، مجبور شد با تصویر او عکس بگیرد. مادر این طرفدار یک ماه قبل از شروع مسابقات فوت کرد و او با چاپ کردن عکس مادرش روی یک تیشرت، یاد او را گرامی داشت و جایش را در استادیوم‌ها خالی کرد.
 
منبع: همشهری

5/5 - (1 امتیاز)