آموزش طرز تهیه ماهی قزل آلا شکم پر خوشمزه سوخاری در فر و کبابی
آموزش طرز تهیه ماهی قزل آلا شکم پر خوشمزه سوخاری در فر و کبابی

آموزش طرز تهیه ماهی قزل آلا شکم پر خوشمزه سوخاری در فر و کبابی دستور آشپزی و طرز تهیه ماهی قزل آلا خوشمزه و فوق العاده مقوی مواد لازم ماهی قزل آلا ماهی قزل آلا :•: یک عدد گوجه فرنگی :•: ۲ عدد لیمو ترش تازه :•: یک عدد نمک و فلفل :•: به مقدار […]

آموزش طرز تهیه ماهی قزل آلا شکم پر خوشمزه سوخاری در فر و کبابی

ماهی قزل آلا,طرز تهیه ماهی قزل آلا,دستور پخت ماهی قزل آلا

دستور آشپزی و طرز تهیه ماهی قزل آلا خوشمزه و فوق العاده مقوی

مواد لازم ماهی قزل آلا

ماهی قزل آلا :•: یک عدد

گوجه فرنگی :•: ۲ عدد

لیمو ترش تازه :•: یک عدد

نمک و فلفل :•: به مقدار لازم

پودر زنجبیل :•: به مقدار لازم

سیر و شوید تازه :•: به مقدار لازم

کباب برگ,طرز تهیه کباب برگ,دستور پخت کباب برگ,کباب برگ خانگی

ماهی قزل الا شکم پر بدون فر,ماهی قزل آلا شکم پر در ماهیتابه,ماهی قزل آلا بدون بو,ماهی قزل آلا در فر,ماهی قزل آلا شکم پر,ماهی قزل الا درسته,ماهی قزل آلا سالمون,ماهی قزل آلای سوخاری,ماهی قزل الا سرخ شده

دستور آشپزی و طرز تهیه ماهی قزل آلا خوشمزه و فوق العاده مقوی

طرز تهیه ماهی قزل آلا

در ابتدا بر خود واجب می دانم به این موضوع اشاره کنم که افرادی که دارای کلسترول بالا هستند لطفا از مصرف پوست ماهی قزل آلا خودداری کنند.

در آغاز برای آماده کردن یک ماهی قزل آلا خوشمزه ،یک از مهمترین موارد انتخاب ماهی تازه است که چند فاکتور ماهی تازه را برایتان اشاره میکنم۱چشم ماهی باید براق و شفاف باشد۲بدنش متالیک براق باشد۳فلس هایش به راحتی جدا نشود۴آبشش هایش قرمز خونی باشد.

بعد از خرید یک ماهی تازه ،باید آن را خوب بشورید وسپس شکمش را با استفاده از چاقو پاره کنید و  داخل شکم ماهی را با دقت وتمیز شست وشو دهید و بعد سیر تازه را بداخل شکم ماهی بمالید و نمک ،پودر زنجبیل به آن بزنیدوآنگاه اندکی شوید (ترجیحا تازه باشد بهتر است)

داخل شکمش بریزید و بمدت ۱ساعت در داخل یخچال بگذارید بماند.برای اینکه یخچال بوی مواد یا خود ماهی را نگیرد میتوانید روی ماهی را پلاستیک بکشید.

پس از گذشت ۱ ساعت ماهی را از داخل یخچال در آوریدو با یک برس مخصوص آشپزخانه حدود نصف قاشق غذا خوری روغن زیتون روی ماهی بزنیدو چند حلقه لیمو تازه و ترش را بهمراه گوجه فرنگی روی ماهی قرار دهید. چکیده لیمو و گوجه فرنگی به داخل ماهی میرود و طعم عالی ماهی میگیرد.

و بعد کاغذتان را محکم ببندید ودر داخل فر روی میله های وسطی فر به روی درجه ۲۵۰-۲۲۰ سانتیگراد بگذارید تا در زمانی حدودا ۳۰ دقیقه الی ۴۵دقیقه پخته شود ونوش جان کنید. می توانید ماهی قزل آلا را مانند جوجه کباب بر روی ذغال هم کباب کنیم البته باید کباب پزمان مخصوص اینکار باشد تا بتوانیم ماهی را گریل کنیم.

اگر می خواهید این غذا را به شکل رژیمی تهیه کنید انرا در فر درست کنید ولی اگر می خواهید طعم آن خوشمزه تر شود انرا داخل تابه پر روغن سرخ کنید و از خوردنش لذت ببرید.

روی ماهی قزل آلا کمی لیمو بریزید و با برنج سرو کنید. این غذا یکی از محبوب ترین غذاها در شهرهای جنوبی و شمالی کشور است.

سبزی پلو با ماهی,طرز تهیه سبزی پلو با ماهی,دستور پخت سبزی پلو با ماهی

آموزش طرز تهیه ماهی قزل آلا شکم پر خوشمزه سوخاری در فر و کبابی

4.3/5 - (61 امتیاز)