از بین بردن ضعف سیستم ایمنی با روش های مختلف
از بین بردن ضعف سیستم ایمنی با روش های مختلف
خرید مکمل سیستم ایمنی بدن یکی از پیشنهادات متخصصان به منظور تقویت سیستم ایمنی بدن است. راه‌های تقویت سیستم ایمنی در چند دسته مختلف تقسیم شده و گروه‌های پزشکی نتایج امیدوارکننده از تاثیر مثبت هر کدام از این شیوه‌ها ارائه کرده‌اند

شاید برایتان سوال باشد چگونه پوست می‌تواند در مواجه با بیماری در خط مقدم مبارزات قرار بگیرد؟! درواقع پوست اولین خط دفاعی بدن است که به همراه گلبول‌های سفید به مبارزه با انواع بیماری خواهند پرداخت. به شکلی که در صورت ضعف در هر یک از اعضاء بدن شاهد ضعف و نشانه‌های بیماری در پوست خواهیم بود.

خرید مکمل سیستم ایمنی بدن یکی از پیشنهادات متخصصان به منظور تقویت سیستم ایمنی بدن است. راه‌های تقویت سیستم ایمنی در چند دسته مختلف تقسیم شده و گروه‌های پزشکی نتایج امیدوارکننده از تاثیر مثبت هر کدام از این شیوه‌ها ارائه کرده‌اند

تقریبا در اکثر ژورنال‌های علمی انسان‌ها به دوری از سبک زندگی ناسالم مثل: استعمال دخانیات، مصرف غذا چرب و عدم‌تحرک کافی در کنار مصرف انواع مکمل‌های ویتامین تشویق شده‌اند؛ چراکه از این طریق خواهند توانست سبب بهبود کارکرد سیستم ایمنی بدن باشند. اما این بدان معنی نیست که پیمودن چنین مسیری منجر به پیشگیری از خطرات ابتلا به انواع بیماری بشود. با اینحال خرید مکمل سیستم ایمنی در بسیاری اوقات چاره ساز است. در این مقاله به ابعاد متفاوتی از این اهمیت خواهیم پرداخت.

خرید مکمل سیستم ایمنی راهی به سوی تقویت سیستم ایمنی

خرید مکمل سیستم ایمنی راهی به سوی تقویت سیستم ایمنی

اینکه سیستم ایمنی بدن افراد بتواند به طور صحیح کار کند زمانی که در شُرف یک رژیم غذایی سالم قرار بگیرد منجر به طول عمر با کیفیت‌تری خواهذد شد. از طرفی چنانچه در روند طبیعی مسیر یک از این موارد اختلالی به وجود بیاید بستری برای ابتلای فرد به بیماری فراهم خواهد شد. همچنین بسیاری از این روش‌ها در زمان بیماری نیز به کمک فرد آمده و با بهبود سطح ایمنی بدن برای بازگشت سلامتی شخص مفید خواهد بود.

نمونه‌های انسانی زیادی در سراسر جهان هستند که با رعایت تمام نکات و اصول سبک زندگی سالم نیز دچار نقص سیستم ایمنی و ابتلا به بیماری شده‌اند. انجام راه‌کارهای جمع‌آوری شده در این مقاله برای تقویت سیستم ایمنی بوده و به طور قطع انجام ندادن آن‌ها سبب ایجاد بیماری در افراد خواهد نمود. از اصلی‌ترین راه‌های تقویت سیستم ایمنی در انسان عبارت است از:

 • تغذیه سالم و حاوی انواع ویتامین، مواد معدنی و اسید چرب
 • دوری از فعالیت‌های تنش‌زا، استرس و اضطراب
 • خواب کافی
 • تزریق واکسن‌های موجود جهت ارتقاء سطح سیستم ایمنی
 • وزن ایده‌آل و متناسب با قد و سن
 • عدم‌استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی الکلی
 • شستن دست به صورت مرتب و پیش از مصرف خوراکی
 • انجام تمرینات ورزشی

تقویت سیستم ایمنی به شیوه درست

بسیاری از تبلیغات تلویزیونی، اینترنتی و ماهواره‌ای حاوی پیام‌های تقویت سیستم ایمنی شما به میزان بسیار بالا هستند. اما انجام این کار لازم است؟ میزان گلبول‌های سفید در بدن تعداد مشخصی داشته و در صورت گذر از آن تعداد فرآیند آپوپتوز اجرا شده و تعداد بیشتر از حد لزوم از چرخه فعالیت خارج خواهند شد. سطح ایمنی بدن انسان به شرایط روحی و جسمانی مختلفی وابسته بوده و برای سنجش آن باید به پزشک و انجام آزمایش‌های مختلف اعتماد کنید.

رابطه سیستم ایمنی و سن

رابطه سیستم ایمنی و سن

نوزادان در بدو تولد از ضعیف‌ترین سیستم ایمنی ممکن برخوردار بوده و یکی از راه‌های تقویت سیستم ایمنی آن‌ها انجام واکسیناسیون مرتب طبق برنامه ارائه شده توسط سازمان بهداشت کشور است. در صورت عدم ‌استفاده از این شیوه میزان مرگ و میر در کودکان به شدت افزایش پیدا خواهد نمود. از طرفی با بالا رفتن سن و عدم‌جذب ریزمغذی‌های مهم توسط بدن نیز اثرات سوءتغذیه و کمبود گلبول‌های سفید کاملاً مشهود خواهد بود. افراد در سنین بالا ۶۵ سال خطر از دست دادن زندگی به‌دلیل ابتلا به ساده‌ترین بیماری ویروسی و آنفولانزا را نیز دارند.

خرید مکمل سیستم ایمنی جهت تامین مواد ضروری برای افراد مسن امری مهم بوده و یکی از راه‌های تقویت سیستم ایمنی است. کاهش اشتها در سنین بالا امری عادی بوده اما زمینه‌ساز بروز بسیاری از بیماری‌ها خواهد بود. سوء تغذیه موجب کاهش انرژی و عدم‌ تامین سوخت لازم برای تمام سیستم‌های فعال در بدن شده و حفظ این روند تنها ابتلا به انواع بیماری را در پی دارد. به طور قطع سالمندانی که از برنامه غذایی و مکمل‌های تقویتی مناسب زیر نظر پزشک استفاده کنند به نسبت سایر افراد کمتر درگیر بیماری‌های مرتبط با سیستم ایمنی خواهند شد.

رژیم غذایی سالم را با خرید مکمل سیستم ایمنی تبدیل به راهی برای مبارزه با بیماری کنید!

اگر گلبول سفید را مبارز سیستم ایمنی بدن در برابر تمام عوامل ویروسی، باکتریایی و میکروبی بدانیم؛ عدم‌تامین انرژی و مهمات لازم برای ادامه جنگ سبب شکست بدن در برابر بیماری خواهد شد. با تصرف بدن توسط امراض ویروسی، بیماری گسترش یافته و خطرات متعددی انسان را تهدید خواهد نمود. از این رو جهت تامین قوای پشتیبان برای سیستم ایمنی باید رژیم غذایی سالم همراه با تنوع مواد خوراکی داشته باشید. از مهم‌ترین مواد غذایی لازم برای بهبود سطح ایمنی بدن عبارت است از:

 • روی
 • سلنیوم
 • آهن
 • مس
 • ویتامین‌های A، E و C
 • ویتامین‌های گروه B
 • اسید فولیک
 • اسیدهای چرب
 • آرژنین
 • تیامین
 • فولات
 • فسفر
 • پتاسیم

مصرف گیاهان دارویی و دمنوش‌های گیاهی نیز در صورت رجوع به افراد متخصص طب سنتی یکی از راه‌های تقویت سیستم ایمنی است. از هزاران سال قبل مصرف انواع گیاه و مواد طبیعی جهت پیشگیری و درمان بیماری مورد استفاده بوده و نتایج خوبی نیز از خود برجای گذاشته است. اما نکته مهم در این روش درمانی، رعایت نکات مهم در نحوه مصرف و تطبیق دارویی آن ماده طبیعی جهت بهبود سیستم ایمنی است. در غیر این صورت شاهد بروز عوارض شدیدتری در بدن بیمار خواهید بود.

استرس و تاثیر منفی بر عملکرد سیستم ایمنی

استرس و تاثیر منفی بر عملکرد سیستم ایمنی

با مطالعه نتایج تحقیقات اکثر بیماری‌های کشنده در طب مدرن به عامل مشترک استرس به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دلایل ابتلا به آن بیماری را یافت خواهید نمود. ایجاد استرس  فشار روحی سبب اختلال در عملکرد صحیح بدن شده و همین امر فرصت مناسبی برای گسترش عوامل بیماری‌زا در بدن خواهد شد. از عوامل مشترک در ایجاد استرس و اضطراب در تمام انسان‌ها می‌توان به دوران امتحانات مدرسه، یافتن شغل مناسب، نتایج روابط عاشقانه و انتظارات والدین اشاره داشت. با انجام ورزش‌های افزایش تمرکز و حضور در محیط‌های آرامش‌بخش یکی از راه های تقویت سیستم ایمنی خواهد بود.

تمرینات ورزشی

عدم‌تحرک و افزایش وزن از عوامل کاهش سطح ایمنی بوده و با انجام تمرینات ورزشی امکان مدیریت این دو شاخصه وجود خواهد داشت. از طرفی حرکات ورزشی سبب افزایش سرعت گردش خون در بدن شده و در صورت ادغام ورزش و رژیم غذایی سالم، شاهد تامین انرژی لازم در سراسر بدن خواهید بود. با بهبود عملکرد تمامی قسمت‌های بدن، سطح ایمنی نیز بالا رفته و خطر ابتلا به انواع بیماری کاهش خواهد یافت. همچنین ورزشکاران به نسبت سایر افراد مدت زمان کمتری درگیر علائم بیماری بوده و با سرعت بیشتری بهبود خواهند یافت.

در پایان اشاره به این مهم ضروری است که خریر مکمل سیستم ایمنی و مصرف بی‌رویه‌ی آن توصیه‌ی علمی نیست؛ اما چنانچه بعد از آزمایش‌ها مشخص شود که بدنتان با کمبود مواد مغذی مواجه است قطعا این روش می‌تواند توصیه‌ی اکید پزشکتان باشد. با توجه به شرایط اقتصادی ایران و فقر رژیم غذایی خانواده‌ها خرید مکمل سیستم ایمنی می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

مرجع خرید مکمل سیستم ایمنی

https://roshapharmacy.com/product-category/supplements/multi-vitamins/boosting-immunity-system/

5/5 - (1 امتیاز)