رزین مشکلات مالی مرا از بین برد
رزین مشکلات مالی مرا از بین برد
با سودی که از تجارت رزین بدست آوردم توانستم تمام بدهی های خود را پرداخت کنم. بعدها با گسترش کارم نیروهای بیشتری استخدام کردم و برایشان شغل ایجاد کردم. در ادامه با این محصولات شگفت انگیز آشنا خواهید شد.

با سودی که از تجارت رزین بدست آوردم توانستم تمام بدهی های خود را پرداخت کنم. بعدها با گسترش کارم نیروهای بیشتری استخدام کردم و برایشان شغل ایجاد کردم. در ادامه با این محصولات شگفت انگیز آشنا خواهید شد.

رزین اپوکسی

رزین اپوکسی

رزین اپوکسی شامل ترکیب یک اپوکسی با یک هاردنر است که از آن برای پوشش بر روی یک بستر بتنی استفاده می شود. بسته به مورد استفاده، رزین اپوکسی ممکن است شفاف یا رنگی باشد. برخی از رزین های اپوکسی شفاف دارای بسته های رنگی سازگار هستند که می توانند برای رنگ آمیزی موقع کار به رزین اضافه شوند. برخی دیگر از افزودنی ها برای افزایش بعضی خواص مانند مقاومت در برابر ضربه، فشار یا لغزش، به رزین اضافه می شوند. ترکیبات رنگارنگی از افزودنی های تزئینی در بازار موجود هستند.

در واقع رزینها پلیمرها یا کوپلیمرهای با وزن مولکولی بالا هستند، رزین های کاربردی در صنعت رنگ را می توان به رزین های پلی استر ،پلی آمید ،پلی اورتان، پلی اوره پلی سیلیکون و…دسته بندی کرد.

رزین استفاده شده در صنعت چوب رزین و یا کفپوش به صورت مایعی بی رنگ و شفاف در دمای محیط می باشد.

برای رنگ کردن رزین از رنگ های مخصوص که به صورت پودری، صدفی ،جوهری( شفاف)و خمیری که در بازار موجود می باشد استفاده می شود.

رزین استفاده شده در صنعت چوب رزین، با رزین استفاده شده در صنعتی کفپوش یکسان نیست این صورت که رزین در صنعت، رقیق‌تر از رزین استفاده شده در صنعتی کفپوش می باشد.

رزین اکریلیک

رزین اکریلیک

از معایب رزین می‌توان به ضعیف بودن ساختار رزین اکریلیک در برابر نور uv اشاره کرد که در صورت قرار گرفتن در مجاورت نور uv واکنش فوت و تخریب رویدادها و رنگ رزین به سمت زرد تغییر پیدا می‌کند

رزین اپوکسی از چه ساخته شده است؟

اپوکسی فقط رزین پخته شده است. یا به عبارت دیگر رزین اپوکسی به شکل مایع چسب مانند اپوکسی است. هر اپوکسی دارای دو مولفه می باشد: رزین و سخت کننده. وقتی رزین و سخت کننده با هم واکنش نشان می دهند، فرایند سخت شدن به وجود می آید. اما رزین ها از نفت استخراج می شوند. اپوکسی یکی از بهترین چسب های موجود برای مصارف صنعتی است.

رزین اپوکسی، هنگامی که سفت می شود، خطوط پیوندی سفت و سخت دارد و همچنین چسبندگی بسیار خوبی به فلزات دارد. دارای مقاومت شیمیایی و محیطی بسیار عالی هست. در اکثر فرمولاسیون ها نوع خمیری هستند و می توانند توسط ماله استفاده شده و به راحتی شکاف ها را پر کنند. رزین ها ویژگی های آب بندی عالی به ویژه در برابر مواد شیمیایی سخت را فراهم می کنند. آنها اغلب به عنوان جایگزینی برای جوشکاری و پرچ نیز استفاده می شوند.

رزین پلی استر

رزین پلی استر

مقدار و نوع هاردنر مورد نیاز بستگی به نوع رزین پلی استر مورد استفاده دارد. رنگ های اپوکسی  غالباً مبتنی بر آب و یا حلال هستند و برای سخت شدن و خشک شدن محصول نهایی متکی به زمان و تبخیر آب و یا حلال باشند. رزین کفپوش اپوکسی، اگرچه مایع است، اما صد درصد جامد می شود و برای اینکار به یک هاردنر کاتالیز کننده متکی است که ساختارهای مولکولی کاملاً بهم پیوسته ای را ایجاد می کند و در نتیجه آن استحکام، انعطاف پذیری و نفوذ ناپذیری را لایه لایه ایجاد می کند.

نوع و مقدار هاردنر مورد استفاده بسته به نوع محصول، متفاوت است. اصطلاح اپوکسی به یک ماده خاص اشاره ندارد، بلکه به طیف گسترده ای از گروه های پلیمر اطلاق می شود و نوع رزین اپوکسی مورد استفاده بر میزان و نوع هاردنر مورد نیاز تأثیر می گذارد. سازندگان پلیمر از وزن مولکولی فرمول اپوکسی و روش های دیگر برای تعیین مقدار هاردنر استفاده می کنند. فرمولاسیون های مختلف دارای ویژگی های متفاوتی هستند، با برخی از آنها قادر به تحمل بارهای سنگین تر، نوسانات دما بیشتر، رطوبت بالاتر یا مقاومت شیمیایی بیشتر می باشند.

5/5 - (1 امتیاز)