ویژگی‌ها و نکات اجرای سقف کناف ساده
ویژگی‌ها و نکات اجرای سقف کناف ساده
در این مقاله درباره سقف کناف ساده و هر آنچه لازم است درباره آن بدانید، بیشتر خواهیم گفت.

بازسازی ساختمان یکی از پروژه های مهمی است که می تواند مزیت های زیادی برای ساختمان داشته باشد. تقویت و افزایش استحکام ساختمان و ارزش اقتصادی آن مهمترین مزیتی است که می توان از این پروژه به دست آورد. در این میان استفاده از انواع سقف کاذب به ویژه سقف کناف ساده می تواند شما را در رسیدن به هدف اصلی یاری کند. علاوه بر اینکه زیبایی زیاد و کاهش هزینه ها را نیز به همراه دارد. در این مقاله درباره سقف کناف ساده و هر آنچه لازم است درباره آن بدانید، بیشتر خواهیم گفت.

 طراحی سقف کناف ساده

طراحی سقف کناف ساده

سقف کناف در واقع نوعی از سازه های از پیش ساخته ای هستند که روی سازه فلزی با روکشی از گچ و سیمان ساخته شده است. از این سازه ها روی سقف اصلی استفاده می شود و می توانید به اشکال یکپارچه، متحرک و دکوراتیو در بازار آن را ببینید. این نوع سقف ها از نظر طراحی تنوع زیادی دارد از همین رو می توان از آن در بخش های مختلف ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی استفاده کرد. نکته مهمی که لازم است درباره این سقف ها بدانید دلیل استفاده آن است که می تواند با هدف زیباسازی محیط و نورپردازی باشد. دلیل دومی که از این سقف ها استفاده می شود پوشش تاسیسات از سقف یا عیوبی مانند نم زدگی سقف است.

سقف کناف ساده در دکوراسیون داخلی می تواند نقش مهمی ایفا کند. اگر قصد دارید ساختمان قدیمی را به شکلی بازسازی کنید که با کمترین هزینه بیشترین تغییرات مثبت را در آن مشاهده کنید، طبیعتا این گزینه می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد. در نظر داشته باشید اگر می خواهید نتیجه مطلوبی از اجرای این سقف در ساختمان بگیرید باید اجرای پروژه را به مجری کناف متخصص و با تجربه بسپارید.

نکته مهمی که باید درباره کناف سقف ساده بدانید، انواع آن است که دست شما را برای انتخاب بهترین و مناسب ترین گزینه باز می گذارد.

 1. سقف کناف
 2. سقف کاذب پی وی سی
 3. سقف کاذب های چوبی
 4. سقف شیشه ای کاذب
 5. سقف آکوستیک
 6. سقف کاذب کشسان
 7. سقف کاذب مجازی

 ویژگی های سقف کناف ساده

 ویژگی های سقف کناف ساده

این نوع سقف ها دارای ویژگی هایی است که علاوه بر نوع کاربرد و کیفیت آن بر قیمت سقف کاذب نیز تاثیر دارد. از مهمترین ویژگی های این نوع سقف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. امکان اجرای سریع پروژه به ویژه در انواع مشبک
 2. دسترسی آسان به سازه ای پشت سقف کاذب
 3. امکان تعویض تایل ها در صورت آسیب یا خرابی
 4. عدم نیاز به رنگ آمیزی تایل های روکش دار

 کاربردهای سقف کناف ساده

سقف کاذب که توسط مجری کناف با تجربه و خبره اجرایی می شود دارای کاربردهای زیر است:

 1. مورد استفاده در ساختمان هایی که سیستم تاسیسات از سقف عبور کرده
 2. اجرای طراحی های نورپردازی به ویزه نور مخفی
 3. ایجاد تغییرات زیاد در فضای اداری، تجاری و مسکونی
 4. به دلیل خاصیت ضد رطوبت، قابل استفاده در محیط های مرطوب

از همین رو شما می توانید در زمان بازسازی ساختمان استفاده از این سقف ها را در دستور کار قرار دهید. علاوه بر این که سقف کناف ساده در دکوراسیون داخلی به تنهایی می تواند فضای داخلی را زیبا و شکیل تر کند.

 مزایای استفاده از کناف سقف ساده

 مزایای استفاده از کناف سقف ساده

از مهمترین مزیت هایی که کناف ساده دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. استفاده از این متریال برای سقف ساختمان هزینه کمی در مقایسه با روش های دیگر به همراه دارد
 2. اجرای این نوع سقف کاذب سریع و آسان است
 3. کناف می تواند نقش عایق صوتی داشته باشد
 4. سقف های کناف نقش عایق حرارتی دارد
 5. استفاده از این نوع سقف باعث صرفه جویی در مصرف انرژی دارد
 6. استفاده از این متریال انعطاف پذیری بالایی دارد
 7. سبک بودن این سازه ها و ایمنی بالایی که دارند علاوه بر اینکه وزن زیادی به ساختمان تحمیل نمی کند
 8. امکان طراحی نورپردازی را برای سقف و استفاده از روش های مختلف نورپردازی را تسهیل می کند

عوامل موثر در زیبایی سقف های کناف ساده

اگر کناف به عنوان گزینه اصلی شما برای اجرای پروژه سقف کاذب است، عوامل مختلفی بر زیبایی آن تاثیر دارد. از مهمترین این عوامل که می تواند به اهمیت کناف کاری سقف بیان کرده و آن را زیباتر کند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. استفاده از طرح های زیبا و ساده
 2. استفاده از طراحی های نورپردازی مناسب محیط
 3. پرهیز از طراحی های شلوغ و رنگی برای محیط های کوچک
 4. کیفیت اجرا و نصب کناف ها در سقف
 5. کیفیت متریال مورد استفاده برای سقف

 هزینه اجرای کناف سقف ساده

 هزینه اجرای کناف سقف ساده 

یکی از مهمترین دغدغه های کارفرمایان برای اجرای کناف کاری سقف هزینه هایی است که باید به ازای آن پرداخت شود. پس از آنکه با بررسی این عوامل متریال را خریداری کردید هزینه های اجرای آن نیز بخش مهمی است که باید به آن توجه کنید.

از مهمترین عواملی که بر هزینه های اجرای کناف تاثیر دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. هزینه حمل و نقل و جابجایی متریال
 2. دستمزد نیروی اجرایی و استادکار
 3. متراژ پروژه
 4. زیرسازی ها و آماده سازی های اولیه برای اجرای پروژه

 عوامل موثر بر قیمت کناف ساده

قیمت کناف سقف و دیوار تحت عوامل مختلفی می تواند نوسان داشته باشد. این عوامل به طور مستقیم روی قیمت و حتی انتخاب متریال نیز تاثیر دارد. از مهمترین عواملی که بر قیمت سقف کناف می توان به موارد زیر اشاره کرد.

در واقع عوامل مختلفی بر قیمت تاثیر دارد که مهمترین آن ها عبارت است از:

 1. سازه کشی و فاصله مجاز آویزهای کناف ساده
 2. فاصله سازه های پنل خور
 3. فاصله مجاز پیچ و پرچ ها
 4. کیفیت مصالح
 5. تراز بودن سقف
 6. اتصال صحیح سازه ها
 7. بتونه کاری و درزگیری های مناسب
 8. انتخاب متریال مناسب
 9. انتخاب نصاب کناف

در صورتی که قصد دارید از کناف به عنوان متریال سقف استفاده کنید برای استعلام قیمت سقف کاذب اعم از متریال و اجرای آن با کارشناسان شرکت کیان دکور، مجری انواع پروژه های بازسازی ساختمان و اجرای سقف کناف ساده و انواع دیگر سقف کاذب تماس بگیرید.

 شرکت های فعال در تولید کناف

شرکت های زیادی در کشور در زمینه تولید، عرضه و اجرای کناف فعالیت دارند که شما می توانید براساس سابقه و کیفیت خدمات آن، اقدام به خرید متریال مورد نیاز برای اجرای پروزه سقف کاذب ساختمان مورد نظر خود کنید. در نظر داشته باشید که برای انتخاب شرکت های تولیدکننده باید گزینه های مختلفی مانند سابقه، تجربه، میزان رضایتمندی مشتریان و عواملی از این دست را مدنظر قرار دهید.

شرکت ساختمانی کیان دکور یکی از شرکت های فعال در زمینه تولید کناف و اجرای آن در انواع ساختمان است. در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر و نیز دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

نتیجه گیری

استفاده از انواع سقف کاذب کناف امروزه کاربرد زیادی برای بازسازی و زیباسازی محیط داخلی ساختمان دارد. عوامل مختلفی بر هزینه های این نوع سقف تاثیر دارد که شامل مواردی مانند کیفیت متریال، هزینه دستمزد نصاب کناف و متراژ پروژه است. برای اینکه بتوانید نتیجه مطلوب تری برای این پروژه ها کسب کنید دقت در انتخاب متریال و نصاب اهمیت زیادی دارد. برای این منظور لازم است از شرکت های با تجربه در زمینه اجرای سقف کاذب کمک بگیرید. علاوه بر آن متریال مورد نظر را از بهترین و بالاترین کیفیت ها انتخاب و نتیجه مطلوبی کسب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)