همکاری علمی ناسا با مدارس، موزه‌ها و کتابخانه‌ها
همکاری علمی ناسا با مدارس، موزه‌ها و کتابخانه‌ها

سازمان فضایی ناسا در قالب برنامه‌هایی موسوم به STEM در سراسر ایالات متحده به دانش آموزان و دانشجویان این فرصت را می‌دهد تا اشیاء تاریخی مرتبط با مطالعات فضایی را از این آژانس دریافت کنند تا برای اهداف آموزشی استفاده شوند.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من ، روز گذشته آژانس فضایی ناسا برنامه‌های کاربردی معرفی و استفاده از مصنوعات مورد استفاده در ماموریت‌های فضایی را افتتاح کرد. بر اساس این برنامه جدید، مدارس، دانشگاه ها، کتابخانه‌ها و افلاک نما‌ها می‌توانند تا ۳۰ ژوئن برای دریافت مصنوعات و تجهیزات تاریخی مورد استفاده در برنامه‌های پیشین این سازمان اقدام کنند.

این برنامه مصنوعات ناسا فرصتی را برای تشویق نسل بعدی دانش‌آموزان در حوزه علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی فراهم می‌کند. در این طرح نسل جوان برای پروژه اکتشاف ماه، آرتمیس و بسیاری دیگر از برنامه‌های فضایی آماده می‌شوند. دانش آموزان و دانشجویان در این طرح می‌توانند به طور مستیقمی مصنوعات گرانبهای مورد استفاده توسط ناسا را مشاهده کنند.
 
به گفته ناسا، هزاران مورد از تجهیزات و اشیا در این حوزه برای توزیع وجود دارد. از جمله اقلام مورد استفاده در طرح فوق الذکر می‌توان به تجهیزات مربوط به دستاورد‌ها و پیشرفت‌های فناوری و چهره‌های کلیدی در زمینه‌های اکتشاف فضا اشاره کرده و همچنین برخی از مصنوعات باقی ماننده در ماموریت‌های مهم و مشهور تاریخ نیز استفاده می‌شود. سازمان فضایی ناسا در توییتی در رابطه با این موضوع نوشت که گیرندگان احتمالی می‌توانند موارد را با یک حساب رایگان به صورت آنلاین مرور کنند. گفتنی است این آژانس از سال ۲۰۰۹ تا امروز بیش از ۱۳ هزار ابزار و تجهیزات علمی را به مدارس، دانشگاه‌ها و سایر مراکز علمی قرض داده است.
 
منبع: upi