جلوگیری از تحلیل رفتن عضلات با درمان مغناطیسی
جلوگیری از تحلیل رفتن عضلات با درمان مغناطیسی

یکی از مهمترین مشکلات افزایش سن، تحلیل رفتن عضلات و کاهش کارآیی ماهیچه‌های بدن است که می‌تواند زندگی افراد مسن را تحت تاثیر قرار دهد. به تازگی محققان دریافتند: ورزش درمانی و تلفیق آن با عضله درمانی مغناطیسی می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من ، بر اساس یک آزمایش جدید در سنگاپور، انجام عضله درمانی مغناطیسی برای یک بار در طول هفته می‌تواند هر گونه از دست دادن قدرت عضلانی مرتبط با افزایش سن را به تاخیر بیاندازد. در این مطالعات مشخص شد؛ پس از ۱۲ هفته، افراد مسن شاهد بهبود تحرک عملکردی و کاهش چربی بدنشان بودند.
 

محققان برای انجام این مطالعه ۱۰۱ شرکت کننده بین ۳۸ تا ۹۱ ساله را به صورت منظم و هفتگی در معرض سطوح پایین میدان الکترومغناطیسی پالسی اختصاصی یا PEMF به عنوان بخشی از عضله درمانی قرار دادند.
 
لازم به توضیح است که در این روش جدید از دستگاه BIXEPS استفاده شد که در سال ۲۰۱۹ اختراع شده و ماهیچه‌های پای فرد را با امواج مغناطیسی خاص هدف قرار می‌دهد. این دستگاه همچنین فعالیت متابولیکی را در سلول‌ها ایجاد کرده و شرایطی مشابه زمانی که فرد ورزش می‌کند، به وجود می‌آورد. تحقیقات قبلی نشان داد: متابولیسم کلی افرادی که پس از جراحی زانو تحت عضله درمانی مغناطیسی روی یک پا قرار می‌گرفتند، بهبود پیدا می‌کرد.
 
در این مطالعه جدید مشخص شد:افراد پس از سه ماه قدرت عضلانی خود را بازیافته، از تحرک بهتری برخوردار شدند و درد کمتری را در بدن خود گزارش کردند.

دکتر آلفردو فرانکو اوبرگن از دانشگاه ملی سنگاپور در این رابطه می‌گوید: ما از نتایج مثبت این آزمایش بسیار دلگرم هستیم. بهبود‌های مرتبط با PEMF بدون در نظر گرفتن سن، توسط ۸۵٪ از شرکت کنندگان تجربه شده و بیشترین مزایا در شرکت کنندگان مسن‌تر و ضعیف گزارش شد. یافته‌های ما نشان می‌دهد که درمان با PEMF می‌تواند نتایج قابل مقایسه با ورزش در افراد مسن ایجاد کند و بنابراین دارای ارزش درمانی بالقوه برای جمعیت مسن‌تر است.
 
محققان در مرحله بعد تلاش می‌کنند با تکمیل این مطالعات، روشی استاندارد و قابل استفاده برای همه افراد کهنسال و بیمارانی که به دلایل متعددی از جمله جراحی یا مشکلات ناشی از بستری شدن طولانی مدت با ضعف عضلات مواجه هستند، ارائه کنند.
 
منبع: studyfinds