نخستین تانکر باتری جهان وارد اقیانوس‌ها می‌شود
نخستین تانکر باتری جهان وارد اقیانوس‌ها می‌شود

استارتاپ باتری ژاپنی پاور ایکس، طراحی نخستین تانکر باتری جهان را در نمایشگاه دریانوردی بین المللی باری شیپ در شهر ایمباری ژاپن رونمایی کرد.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من ، ایلان ماسک ، مدیر عامل تسلا ، در سال ۲۰۱۷ پیش بینی جسورانه‌ای کرده و گفته بود: بجز موشک ها، همه چیز کاملا برقی خواهد شد. کشتی‌ها بعد از خودروها، راحت‌ترین گزینه برای حل این موضوع هستند. با گذشت شش سال، دومین فرد ثروتمند جهان ممکن است در مورد رونق بعدی باتری که در کشتی‌ها خواهد بود، درست گفته باشد.

استارتاپ باتری ژاپنی” پاور ایکس”، جزئیات طراحی یک کشتی نیرو محرکه برقی به طول ۱۴۰ متر را رونمایی کرد که قادر به انتقال برق ذخیره شده در سراسر اقیانوس‌ها خواهد بود.
این تانکر باتری، به ۹۶ باتری دریایی کانتینری مجهز خواهد بود که می‌تواند انرژی تجدیدپذیر را در سراسر جهان حمل کند و به شبکه ها، جزایر و مزارع بادی فراساحلی وصل شود. تکمیل این کشتی برای سال ۲۰۲۵ و آزمایشات دریایی در سال ۲۰۲۶ برنامه ریزی شده است.
این استارتاپ در توضیحات خود گفته است: به عنوان مثال، در ژاپن، یک تانکر باتری می‌تواند نیرو را از مناطقی مانند کیوشو و هوکایدو با پتانسیل تامین انرژی تجدیدپذیر بالایی دارد، به مناطق پرتقاضایی مانند هونشو حمل کند یا به انتقال برق بین جزایر بپردازد.
بر اساس گزارش اویل پرایس، در حالی که کشتی‌های نیرو محرکه برقی ممکن است آینده کربن زدایی در صنعت کشتیرانی باشند، ولی به نظر می رسد نیاز به حمل انرژی تجدیدپذیر ذخیره شده به شبکه‌های دیگر در سراسر جهان از طریق یک کلاس تانکر جدید وجود دارد.
منبع : ایسنا