راهکار‌های بسیار جالب طبیعی برای دور کردن مورچه‌ها از خانه
راهکار‌های بسیار جالب طبیعی برای دور کردن مورچه‌ها از خانه

دور کردن مورچه‌ها از خانه بدون سم و مواد شیمیایی هم امکان پذیر است. شما می‌توانید از روش‌های طبیعی برای رهایی از مورچه‌ها استفاه کنید.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من ، مورچه‌ها موجودات کوچکی هستند و می‌توانند از ترک‌ها و شکاف‌های ریز هم وارد خانه و ساختمان شوند و جلوی شما رژه بروند و آسایش را از شما سلب کنند.
برای از بین بردن مورچه‌ها و دور کردن آن‌ها همیشه لازم نیست از سم و مواد شیمیایی استفاده کنید بلکه بهتر است، خلاص شدن از شر این موجودات ریز روش‌های طبیعی را امتحان نمایید. در این بخش از سبک زندگی نمناک روش‌های کاربردی زیادی را برای از بین بردن مورچه‌های خیلی ریز برای شما آورده ایم.
ابتدا محل زندگی مورچه‌ها را پیدا کنیدزمانی که در گوشه و کنار خانه تان مورچه دیدید، آن‌ها را دنبال کنید تا بتوانید محل زندگی آن‌ها را بیابید. سپس از روش‌های زیر برای دور کردن مورچه‌ها استفاده نمایید.
از سرکه سیب استفاده نماییدبرای اینکه از تجمع مورچه‌ها در محل زندگی خود جلوگیری نمایید یک لیوان آب و یک لیوان سرکه سیب یا کمی سرکه سفید را مخلوط کرده و به مکان‌هایی که محل عبور مورچه است بپاشید.
مورچه‌ها از بوی سرکه بیزارند. برای دور کردن مورچه‌ها در مسافرت یا پارک از محل بازی کودک خود، درون یک اسپری مقداری سرکه و آب ریخته به محل تجمع مورچه‌ها بپاشید تا آن‌ها پراکنده شوند.
از پوست خیار استفاده کنیدمورچه‌ها از خیار متنفرند و نمی‌توانند طعم خیار را تحمل کنند. برای دور کردن مورچه‌ها پوست آن را در محل‌هایی که مورچه‌ها فعالیت دارند، بگذارید و هر روز پوست خیار را عوض کنید تا دیگر اثری از مورچه‌ها نیابید.
از برگ‌های خشک نعناع استفاده نماییدبرای از بین بردن مورچه‌ها از نعناع که یک دفع کننده طبیعی است و بویی بسیار قوی دارد، استفاده کنید و آن را در مسیر مورچه‌ها قرار دهید. نعناع با مختل کردن بویای مورچه‌ها یافتن منابع غذا را برای آن‌ها سخت می‌کند.
لیمو برای دور کردن مورچه‌ها مفید استلیمو دارای خاصیت اسیدی است و بوی آن مورچه‌ها را دور می‌کند. اسپری آب لیمو یا خیساندن پارچه در روغن لیمو و گذاشتن آن در محل عبور مورچه‌ها در دور کردن آن‌ها موثر است.
از سیر غافل نشویدبرای اینکه مورچه‌ها در اطراف خانه شما دیده نشوند در ترک‌های دیوار سیر قرار دهید.مایع ظرف شویی نیز مورچه‌ها را می‌کشدمخلوط مایع ظرفشویی و یک قاشق جوش شیرین و ریختن این محلول در مکان‌هایی که مورچه وجود دارد باعث دور شدن مورچه‌ها می‌شود. همچنین می‌توانید از مخلوط مایع ظرفشویی و آب را با نسبت ۲ به ۱ نیز استفاده نمایید.فلفل هندی استفاده نماییدمورچه‌ها برای یافتن غذا به سیگنال‌های شیمیایی وابسته هستند. فلفل هندی با نابود کردن این سیگنال‌ها سبب می‌شود آن‌ها نتوانند غذا بیابند و از خانه‌ی شما دور شوند. پس پودر فلفل را در محل‌هایی که مورچه‌ها هستند بریزید و یا آن را با پودر زردچوبه مخلوط کنید.
از ترفند نوار چسب استفاده نماییددر حوالی مواد شیرین مانند شکر یا ظرف شیرینی دور تا دور ظروف نوار چسبی با میزان چسبندگی بالا بچسبانید تا چسبندگی آن مانع عبور مورچه‌ها و دسترسی آن‌ها به مواد شود.خطی از گچ در محدوده ورودی خانه بریزیددر محدوده ورودی خانه خطی از گچ، بکشید. وجود کربنات کلسیم موجود در گچ مورچه‌ها را فراری می‌دهد.آرد نیز می‌تواند کمک کننده باشددر جا‌هایی که مورچه‌ها از آنجا وارد خانه می‌شوند، نواری از آرد بریزید، زیرا مورچه‌ها نمی‌توانند از این خط آردی عبور کنند.
پودر بچه مورچه‌ها را دور نگه می‌داردبرای دور نگه داشتن مورچه‌ها از پودر بچه استفاده کنید، زیرا پودربچه اثری مانند گچ دارد پس مقداری پودر بچه را در نقاط ورودی بریزید تا مسیر مورچه‌ها را مسدود کند.
پودر میخک روش طب سنتی برای فراری دادن مورچهمیخک یکی دیگر از راه‌های مبارزه با مورچه است. روغن میخک حاوی اوژنول و کاریوفیلن است یکی از مطالعات نشان داده پودر میخک تا ۹۹ درصد ظرف سه ساعت مورچه‌ها را از بین می برد.

از تفاله‌ قهوه کمک بگیریدقهوه دفع کننده‌ی موثری برای مورچه‌ها است، زیرا مورچه‌ها از بوی قهوه خوش شان نمی‌آید پس از تفاله‌ی قهوه در اطراف و پای دیوار‌های خانه و در هر نقطه‌ی ورودی استفاده کنید.
از نمک برای دفع مورچه‌ها استفاده نماییدبرای خلاص شدن از شر مورچه‌ها از نمک معمولی استفاده کنید. نمک دفع کننده‌ی مورچه‌ها است، اما باعث مرگ مورچه‌ها نمی‌شود. کناره‌های خانه را نمک بپاشید، زیرا مورچه‌ها از هر محلی که نمک پاشیده اید رد نمی‌شوند.
از سیلیکون برای درزگیری پنجره‌ها و درب‌ها استفاده نماییدبرای درزگیری پنجره‌ها و درب‌ها و هر سوراخ و ترکی از سیلیکون استفاده نمایید.
مورچه‌ها را با مس احاطه کنیداگر می‌خواهید منطقه‌ای از مورچه‌ها در امان بماند آنجا را با مس احاطه کنید، زیرا مورچه‌ها از روی مس عبور نمی‌کنند.
از روغن‌های معطر استفاده کنیدیک اسپری طبیعی دور کننده مورچه‌ها با روغن‌های معطر مانند روغن نعناع فلفلی، درخت چای و لیمو، اکالیپتوس، اسطوخودوس یا چوب سدر بسازید. ۲۲۵ گرم آب را با نصف قاشق چایخوری صابون طبیعی، و ۱۲ قطره از روغن‌های بالا را در یک بطری اسپری بریزید و به محل تجمع مورچه‌ها بپاشید.
عطر‌هابرای رهایی از دست مورچه‌ها می‌توانید از عطر‌ها نیز استفاده کنید.تله مورچه نیز کمکتان خواهد کردبرای راحت شدن از شر مورچه‌ها تله‌های مورچه را زیر سینک و ظرف آشغال قرار دهید.این گیاهان را در خانه داشته باشیدبرای اینکه مورچه‌ها به منزل شما وارد نشوند می‌توانید در حیاط خانه خود گیاهان زیر را بکارید. این گیاهان عبارتند از:
اسطوخودوس 
گوجه فرنگی 
گل همیشه بهار
دکمه طلایی
سداب
رزماری
مرزنگوش 
نعناع
میخک
خانه خود را تمیز نگه داریدخانه خود را تمیز نگه دارید و همیشه روی اپن، کابینت‌ها و کف زمین را تمیز کنید، زیرا مورچه‌ها به محل‌های کثیف جذب می‌شوند.