باغ عمران یکی از جاذبه‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد+ فیلم
باغ عمران یکی از جاذبه‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد+ فیلم

باغ عمران یکی دیگر از زیباترین جاذبه‌های گردشگری شهرچرام است و همه ساله پذیرای گردشگران و مسافران زیادی از سراسر کشور است

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من، آب و هوای دل‌انگیز، چشمه‌ها و رودخانه‌های فراوان ییلاقی و قشلاقی و نقاط کوهستانی منحصربه‌فرد این شهرستان سبب شده است تا به عنوان یکی از مهم‌ترین قطب‌ها و جاذبه‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد شناخته شود.
چرام نام سرزمینی زیبا با آب و هوای دلپذیر در رشته کوه‌های مرتفع زاگرس است. شهر چرام دارای مکان‌های دیدنی از جمله باغ چشمه بلقیس، سد و تنگه شراب گرو، باغ عمران و آبشار الوان طسوج و … است. -مکانی رویایی است که رقص شالیزار‌ها با موسیقی نسیم و هم نشینی درختان و چشمه‌های جوشیده از دل کوه گردشگران را به خود می‌خواند.در این باغ انواع درخت از جمله اکالیپتوس، سدر، بلوط، سرو و گردو، گلابی، سیب، لیمو ترش، خرمالو، پرتقال، نارنگی، انجیر، انگور، توت، نارنج و نخل وجود دارد.تنوع درختان سردسیری و گرمسیری در کنار چشمه‌های متعدد یکی از شگفتی‌های این باغ زیبا است که علیرغم گرمای طاقت فرسایی تابستان چرام، هوای خنک و دلچسبی را برای گردشگران این باغ دیدنی به ارمغان آورده است.

شاید یکی از مهمترین دلایلی که تاکنون باعث شده است تا باغ عمران چرام به عنوان یک جاذبه بکر گردشگری کمتر به چشم بیاید، همجواری این باغ با باغ معروف چشمه بلقیس باشد که دقیقا چسبیده به آن و در جلوی باغ عمران واقع شده است.

اگر چه باغ عمران همیشه سایه سنگین باغ تاریخی چشمه بلقیس را روی سر خود احساس می‌کند، اما نزدیکی آن به مرکز شهرستان چرام و وجود گردشگران و مسافرانی که به دنبال یک مکان زیبا و آرام برای گذراندن تعطیلات آخر هفته هستند باعث شده تا باغ عمران در تمامی روز‌های فصول بهار و تابستان خالی از گردشگر نباشد.در سالیان اخیر باغ عمران چرام به محلی برای برگزاری همایش‌های بزرگ شهرستان، استان و بعضا کشور تبدیل شده است و تاکنون مقامات بلندرتبه زیادی از این باغ زیبا دیدن کرده اند.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی