بیشتر مادر‌ها خود را بهترین مادر دنیا می‌دانند
بیشتر مادر‌ها خود را بهترین مادر دنیا می‌دانند

بسیاری از ما باور داریم که مادران بهترین الگو و مراقبان دلسوز فرزندان هستند. به نظر می‌رسد، بسیاری از مادران با این احساس موافقند و در واقع نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد ۷۳ درصد مادران احساس می‌کنند که بهترین مادر دنیا هستند.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من ، نتایج نظرسنجی جدید از ۲ هزار مادر نشان می‌دهد: از هر ۱۰ مادر، هشت نفر معتقدند که نیروی محرکه خانواده خود هستند و بدون آن‌ها خانواده از هم می‌پاشد. وقتی صحبت از ویژگی‌های ابرقهرمانی آن‌ها می‌شود، مادران به مهارت‌های حل مسئله (۵۲%)، پرورش مناسب فرزندان (۵۰%)، بر عهده داشتن چند وظیفه (۴۱%)، سازماندهی/مدیریت زمان (۳۶%) و ارتباطات (۳۴%) اعتماد دارند.
این نظرسنجی همچنین نشان داد: ۸۳ درصد از مادران برای حمایت و مشاوره به مادران دیگر نگاه می کنند و مشورت گرفتن از سایر مادران را مفید می‌دانند. ۷۷ درصد دیگر از مادران گزارش کردند که وقتی می‌بینند مادران دیگر سختی‌ها و تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند، احساس قدرت می‌کنند.
در مورد مشاوره یا موضوعات مرتبط با خانواده، مادران نقش مهمی برای اطرافیان خود قائل و معتقدند؛ برای حل این مشکلات باید به نزدیکان مراجعه کرد. در این زمینه ۵۶ درصد مادران از اعضای خانواده، ۵۲ درصد صرفا از همسر، ۴۶ درصد از انجمن‌های آنلاین والدین، ۴۳ درصد از وبلاگ‌های آنلاین و ۳۶ درصد از رسانه‌های اجتماعی کمک می‌گیرند.
بررسی‌ها همچنین نشان می‌دهد: پلتفرم‌های آنلاین و رسانه‌های اجتماعی به طور خاص در این حوزه مفید هستند، زیرا ۷۱ درصد از مادران معتقدند که رسانه‌های اجتماعی به آن‌ها کمک می‌کند تا استراتژی‌ها و تکنیک‌های جدید فرزند پروری را کشف کنند.
در این میان، اما تأثیر منفی استفاده از رسانه‌های اجتماعی در بین مادران نیز وجود دارد، زیرا ۶۶ درصد خود را با سایر والدین مقایسه می‌کنند و از هر ۱۰ نفر، ۸ نفر برای مطابقت دادن خود با استاندارد‌های توصیه‌های والدینی که در شبکه‌های اجتماعی می‌بینند، تحت فشار هستند.
مارسا براون، پژوهشگر ارشد این تیم مطالعاتی در رابطه با موضوع فوق می‌گوید: هیچ کتاب و دستورالعمل یکسانی برای والدین وجود ندارد، اما این تحقیق نشان می‌دهد که مادران از اجتماع و ارتباط با مادران دیگر برای حل مشکلات خانواده خود کمک می‌خواهند و از آن سود می‌برند.
در این میان بزرگترین چالشی که مادران با آن روبرو هستند، مدیریت فعالیت‌های آموزشی فرزندشان (۵۳ %) و به دنبال آن کمبود زمان برای مراقبت از خود (۵۱ %) و مشکلات مالی (۴۸ %) است. بر این اساس از هر ده مادر، هفت نفر آرزو می‌کنند که زمان بیشتری برای خود داشته باشند.
مترجم: فاطمه کردیمنبع: studyfinds