طرز تهیه گمج کباب گیلانی+فیلم
طرز تهیه گمج کباب گیلانی+فیلم

گمج کباب یک غذای اصیل گیلانی است که با عطر و طعم خود هوش از سر می‌بردو شباهت زیادی به کباب ترش دارد، ولی به دلیل تفاوت در نوع پخت آن بسیار لذیذاست.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من،گمج کباب یکی از غذا‌های مخصوص استان گیلان است که در مناسبت‌های خاص پخته می‌شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه گمج کباب در ادامه با سایت در نهایت با ما همراه باشید.
طرز تهیه گمج کباب خانم نجاتی طرز تهیه کبابمواد لازم برای ۴ نفرگوشت خورشتی ۶۰۰ گرممغز گردو ۳۰۰ گرمپیاز ۱ عددرب انار ۲ قاشق غذاخوریآب انار ۲ قاشق غذاخوریسبزی گمج کباب ۴۰۰ گرمرب گوجه فرنگی ۲ قاشق غذاخورینمک و فلفل سیاه به اندازه کافیزردچوبه و روغن به اندازه کافیسبزی گمج شامل تره، گشنیز، جعفری و چوچاق می‌باشدطرز تهیه گمج کبابمرحله اولبرای تهیه گمج کباب رشتی ابتدا پیاز را به صورت نگینی ریز خرد می‌کنیم، سپس به همراه کمی روغن داخل یک قابلمه مناسب می‌ریزیم. در ادامه قابلمه را روی حرارت قرار داده و پیاز را به خوبی تفت می‌دهیم.مرحله دومپس از اینکه پیاز سبک و طلایی شد، مقداری زردچوبه و فلفل سیاه به قابلمه اضافه می‌کنیم و به همراه پیاز تفت می‌دهیم تا عطر ادویه‌ها خارج شود. در ادامه گوشت خورشتی را خرد کرده و به قابلمه اضافه می‌کنیم.مرحله سومگوشت را به اندازه‌ای تفت می‌دهیم که رنگ آن به طور کامل تغییر کند، سپس رب گوجه فرنگی را اضافه می‌کنیم و چند دقیقه تفت می‌دهیم تا رنگ رب گوجه فرنگی باز شود و طعم و بوی خامی آن به طور کامل گرفته شود.مرحله چهارمدر این مرحله سبزی را به صورت ساطوری ریز خرد می‌کنیم و به قابلمه می‌افزاییم. سبزی را هم کمی تفت می‌دهیم تا تغییر رنگ داد و کمی سرخ شود. در ادامه گردوی آسیاب شده را اضافه می‌کنیم و کمی تفت می‌دهیم.مرحله پنجمحالا رب انار و آب انار را اضافه می‌کنیم و به همراه دیگر مواد ترکیب می‌کنیم تا با هم یکدست شوند. در ادامه درب قابلمه را می‌گذاریم و اجازه می‌دهیم مواد خورش به مدت ۱۵ دقیقه بدون اضافه کردن آب با هم بپزند.مرحله ششمپس از گذشت این زمان ۲ لیوان آب جوش به قابلمه اضافه می‌کنیم و درب قابلمه را می‌گذاریم تا گمج کباب به طور کامل بپزد. در حین پخت خورش می‌توانیم چند تکه یخ اضافه کنیم تا خورش به خوبی روغن بیندازد.
بیشتر بخوانید:طرز تهیه کولی غورابیج
مرحله هفتمدر نهایت اجازه می‌دهیم آب خورش به طور کامل کشیده شود و کاملا به روغن بیفتد. در ۱۵ دقیقه پایانی طعم خورش را می‌چشیم و به مقدار کافی نمک و ادویه اضافه می‌کنیم. در پایان گمج کباب را به همراه کته سرو می‌کنیم.
آموزش گمج کباب توسط خانم نجاتی

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
منبع: سایت درنهایت، کانال برنامه به خانه بر می گردیم