عاقبت وحشتناک افراط در ورزش
عاقبت وحشتناک افراط در ورزش

مرد چینی که به مدت ۲۰ سال روزی ۸ ساعت ورزش می‌کرد به سرانجامی تلخ دچار شد.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من ، یک مرد ۶۰ ساله که ۸ ساعت در روز پیاده روی، دویدن، و دراز_نشست انجام می‌داد چنان دچار آرتروز شدید مفاصل شده که به دلیل درد زیاد به سختی قادر به حرکت است. پزشکان می‌گویند حتی زیاده روی در چیز‌های خوب نیز برای شما بد است و ظاهرا ورزش هم استثنا نیست.
روزنامه چینی شانژی دیلی به تازگی، داستان غم انگیز یک مرد ۶۰ ساله از هون نان چین را بازگو کرده که در حالی که از اوایل دهه ۴۰ ورزش شدید روزانه خود را آغاز کرده بود به تازگی متوجه شده که تقریبا مفاصل خود را از بین برده است.
بر اساس گزارش این روزنامه، این مرد هر روز صبح حدود دو ساعت و نیم تمرین، پیاده روی و کار‌های کششی انجام می‌داد. او سپس حدود دو ساعت شنا می‌کرد و سپس ۸۰۰ دراز_نشست، به علاوه صد‌ها حرکت فشاری و همچنین بدمینتون انجام می‌داد که حدودا به ۸ ساعت می‌رسید. همه چیز عادی بود تا اینکه او در این اواخر شروع به تجربه درد شدید در مفاصلش کرد.
هنوز مشخص نیست که آیا این مرد یک آدم معمولی بوده که طبق یک برنامه آموزش سنگین روزانه این ورزش‌ها را انجام می‌داد که البته غیرممکن است مگر اینکه او یک مربی تناسب اندام یا فردی بیکار باشد که بخواهد ۸ ساعت در روز تمرین کند.
صرفنظر از این، او تا حدود ۲۰ سال این ورزش‌های سنگین را دنبال می‌کرد تا چند هفته پیش، زمانی که زانو‌ها و آرنج او به شدت دردناک شد به نقطه‌ای رسید که او دیگر قادر به حرکت نبود. خانواده وی این مرد را به بیمارستان ارتوپدی لوویانگ در استان هنان منتقل کردند که در آزمایشات مشخص شد که دچار آرتروز شدید، هیپرپلازی و دژنراسیون مفصل آرنج ناشی از ورزش بیش از حد شده است.
در این باره، لیان جی، مدیر بیمارستان ارتوپدی Luoyang ضمن هشدار به عموم مردم گفت که ورزش باید به اندازه باشد و مردم باید ورزش‌هایی را که از آن‌ها لذت می‌برند انجام دهند. او افزود که برای اکثر مردم، تمرین ۳ تا ۵ بار در هفته، فقط به مدت ۱ یا ۱.۵ ساعت در روز کافی است.
منبع: مخاطب ۲۴