سالروز حضور رهبر معظم انقلاب در پادگان دوکوهه+فیلم
سالروز حضور رهبر معظم انقلاب در پادگان دوکوهه+فیلم

رهبر انقلاب بار‌ها در اردوی راهیان نور حضور داشتند که از جمله آن‌ها دیدار از پادگان دوکوهه در ۹ فروردین ۱۳۸۱ است.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من،رهبر انقلاب بارها در جمع زوار راهیان نور حضور داشتند. ایشان با بیان اینکه دشمن می‌خواهد قضیه دفاع مقدس از یادمان محو شود، تأکید دارند هر دلی که برای حقیقت، احترام قائل است، باید این‌ خاطره‌ها را همیشه عزیز بدارد.
روز ملی راهیان نور
از آنجایی که رهبر انقلاب در روز ۲۰ اسفند ماه سال ۱۳۷۵ برای اولین‌بار در جمع زائران راهیان نور در یادمان شهدای هویزه حاضر شدند. این روز به عنوان «روز ملی راهیان نور» از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در تقویم رسمی کشور ثبت شد.
سفر به دوکوهه
ایشان بعد از این تاریخ چندین بار  دیگر به مناطق جنگی سفر کردند که امروز نهم فروردین ۱۴۰۲ مصادف با سفر ایشان در ۹ فروردین سال ۸۱ به پادگان دوکوهه است.
ایشان در این پادگان در جمع دهها نفر از زائران راهیان نور و شماری از مردم سوسنگرد، اندیمشک و مناطق اطراف با اشاره به اینکه این پادگان، شاهد فداکاریها، اخلاص‌ها، ایمان‌ها و روحیه‌های مالامال از امواج صفا و طراوتی است که از جوانان مؤمن بسیجی و فداکار بروز کرده است.
معظم له فرمودند: هر دلی که برای حقیقت، احترام قائل است، هر انسانی که برای معنویت، صفا، اخلاص و انسانیت ارزش قائل است، باید این‌ طور مکان‌ها و خاطره‌ها را همیشه عزیز بدارد.
رهبر معظم انقلاب گفتند: درسهای‌ نهضت‌ حسینی‌ را نیاز امروز و فردای‌ بشر خواندند و افزودند: امروز که‌ خودخواهیهای‌ حاکمان‌ مستکبر، بیشتر از هر زمان‌ شده‌ است‌، این‌ درسهای‌ ماندگار، بشدت‌ مورد نیاز انسان‌ است‌.
در ادامه گزارشی تصویری از ۷ حضور رهبر معظم انقلاب در اردوی راهیان نور ارایه می دهیم.
۱- یادمان هویزه/ بیان خاطره‌ای از شهید علم‌الهدی
از آنجایی که رهبر انقلاب در روز ۲۰ اسفند ماه سال ۱۳۷۵ برای اولین‌بار در جمع زائران راهیان نور در یادمان شهدای هویزه حاضر شدند. این روز به عنوان «روز ملی راهیان نور» از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در تقویم رسمی کشور ثبت شد.
رهبر انقلاب در یادمان هویزه
یادمانی زیبا در نزدیکی شهر هویزه که با نام شهید علم الهدی و ۶۷ شهید آرمیده در آن عجین شده است که در چنین روزی، رهبر انقلاب به بیان خاطراتی از شهید علم‌الهدی پرداختند:‌ من در همین‌جا، از شهید علم‌الهدی پرسیدم: شما از سلاح و تجهیزات چه دارید که این‌گونه مصمم به جنگ دشمن می‌روید؟ دیدم اینها دل‌هایشان آن‌چنان به نور ایمان و توکل به خدا محکم است که از خالی بودن دست خود هیچ باکی ندارند.
۲-یادمان شلمچه/ یک سرزمین مقدس
سفر آیت‌الله خامنه‌ای در هشتم فروردین سال ۷۸ به یادمان شلمچه که یادآور عملیات‌های بزرگی نظیر بیت‌المقدس، رمضان و پشتیبانی والفجر۸، کربلای ۴ و ۵ و کربلای ۸ است. معظم‌له با بیان اینکه ملت ایران در دوره معاصر، هر چه عظمت و عزت در دنیا دارد، به برکت خون رزمندگانی است که در این سرزمین‌های خونین حضور یافتند، ابراز داشتند:‌ من این سرزمین را یک سرزمین مقدس می‌دانم. اینجا نقطه‌ای است که ملائکه الهی که شاهد فداکاری مخلصانه این شهدای عزیز بودند به آن تبرک می‌جویند.
۳- یادمان دوکوهه/ این‌ خاطره‌ها را همیشه عزیز بدارید
روز نهم فروردین سال ۸۱، پادگان دو کوهه شاهد حضور رهبر انقلاب در میان جمع زوار راهیان نور بود،‌ معظم‌له با اشاره به اینکه این پادگان، شاهد فداکاریها، اخلاص‌ها، ایمان‌ها و روحیه‌های مالامال از امواج صفا و طراوتی است که از جوانان مؤمن بسیجی و فداکار بروز کرده است. فرمودند: هر دلی که برای حقیقت، احترام قائل است، هر انسانی که برای معنویت، صفا، اخلاص و انسانیت ارزش قائل است، باید این‌ طور مکان‌ها و خاطره‌ها را همیشه عزیز بدارد.
۴-یادمان دهلاویه/ جان‌هایی که انقلاب را بیمه کردند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پنجم فروردین سال ۸۵ نیز با حضور در یادمان دهلاویه دلاوری‌های شهید چمران را گرامی داشتند و بیان داشتند: جان‌هایی در اینجا قربان اهداف بلند اسلامی شدند؛ که این شهید عزیز ما – شهید چمران – یکی از نمونه‌های برجسته‌ آن است. یاد شهدا گرامی باد! یاد سرداران شهید و مجاهدان راه خدا گرامی باد! یاد شهیدان خوزستان و جوانان مخلص عرب – از اهواز و سوسنگرد و شادگان و حمیدیه و هویزه و دیگر مناطق این استان و شهیدان آبادان و خرمشهر – گرامی باد! اینها این کشور را بیمه کردند.
۵- یادمان فتح المبین/  آن مقطع یک تجربه گرانسنگ است
مقام عظمای ولایت در یازدهم فروردین سال ۸۹ با حضور در یادمان فتح المبین با بیان اینکه ملت ایران هرگز نباید مقطع حساس، تاریخی و پرافتخار دوران دفاع مقدس را فراموش کند، زیرا آن مقطع یک تجربه گرانسنگ است،‌ اظهار داشتند:‌ جوان‌های عزیز، فرزندان من که اغلب شما در آن روزها نبودید، آن روزهای سخت و تلخ را ندیدید؛ این دشت زیبا، این صحنه چشم نواز، این زمین حاصلخیز، در یک روزی زیر پای دشمن شما بود، چکمه‌پوشان رژیم بعثی در همین سرزمینی که مال شماست، متعلق شماست، آن چنان جهنمی برپا کرده بودند که انسان از جهات مختلف تأسف می‌خورد.
۶-یادمان شهدای پاوه/ خاطره‌ای از دوران دفاع مقدس
معظم‌له ضمن حضور در اجتماع مردم پاوه در ۲۵ مهر ماه سال ۹۰، به زیارت مزار شهدای پاوه رفتند و با یادآوری خاطراتشان از این شهر در دوران دفاع مقدس بیان داشتند: من در دوران جنگ، در سال ۱۳۶۰ آمدم پاوه، فضای سختی بود. انسان می‌دید که دشمن سعی کرده است، فضای ناامنی را بر این منطقه تحمیل کند.
۷-یادمان شهدای شرق کارون/ دشمن می‌خواهد قضیه دفاع مقدس از یادمان برود
در ششمین روز از سال ۹۳ در محل یادمان شهدای شرق کارون در منطقه عمومی عملیات شکست حصر آبادان حضور داشتند و با بیان اینکه باید همواره یاد دوران دفاع مقدس زنده نگه داشته شود، تأکید کردند: دشمن می‌خواهد ما یادمان برود؛ می‌خواهد قضیه دفاع مقدس از یادمان برود، فداکاری‌ها از یادمان برود، شخصیت‌هایی را که در این فداکاری‌ها نقش آفریدند یا نشناسیم یا از یاد ببریم.
سخنان رهبری در جمع زائران راهیان نور

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
منابع : خبرگزاری فارس، سایت خامنه ای دات آی آر