دعای روز سوم ماه مبارک رمضان + فیلم
دعای روز سوم ماه مبارک رمضان + فیلم

ماه مبارک رمضان، فرصت طلایی دعا کردن و جواب گرفتن است.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من ، یکی از راه‌های بهره مندی از ماه مبارک رمضان خواندن ادعیه‌ای است که در مفاتیح الجناح برای هر روز ماه رمضان آورده شده است.  در این مطلب دعای روز سوم ماه مبارک رمضان را آورده ایم که یکی از بهترین دعا‌ها در این ماه مبارک است.

دعای روز سوم ماه مبارک رمضانبسم الله الرحمن الرحیماللهمّ ارْزُقنی فیهِ الذّهْنَ و التّنَبیهَ و باعِدْنی فیهِ من السّفاهه و التّمْویهِ و اجْعَل لی نصیباً مِنْ کلّ خَیْرٍ تُنَزّلُ فیهِ بِجودِکَ یا أجْوَدَ الأجْوَدینَ.خدایا روزی کن مرا در آن روز هوش و خودآگاهی را و دور بدار در آن روز از نادانی و گمراهی و قرار بده مرا بهره و فایده از هر چیزی که فرود آوردی در آن به بخشش خودت،‌ای بخشنده‌ترین بخشندگان. (مفاتیح الجنان)تفسیر دعای روز سوم ماه رمضاندر دعای روز سوم از خدا درخواست ذهن و حافظه می‌کنیم و می‌گویم خدایا در این ماه رمضان کاری کن که من هوشیار بشوم. یکی از نعمت‌های بزرگ خدا ذهن است. لازمه داشتن ذهن و حافظه خوب ترک گناه است، زیرا علم یک نوع فضیلت و برتری است و خدا این برتری را به شخص گناه کار نمی‌دهد.در ادامه دعای روز سوم از خدا طلب بیداری از خواب غفلت می‌کنیم. بسیاری از انسان‌ها در غفلت هستند. انسان آگاه و هوشیار در زندگی بهتر عمل کرده و از آن لذت می‌برد.
در این دعا می‌گوییم خدایا در این روز مرا از کار‌های باطل و سفیهانه دور گردان و هر کار خیری که در ماه رمضان نازل کرده‌ای نصیبی از آن کار خیر به من برسان. از خدا می‌خواهیم که ما را یاری کند غیبت نکنیم، دروغ نگوییم و کار‌های خیر انجام دهیم. از خدا بخواهیم که در ماه رمضان توفیق روزه داری، خواندن نماز شب و دوستی با خدا و استغفار را به ما عطا کند

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی