چند تغییر کم‌هزینه که خانه‌تان را  جذاب تر می‌کند
چند تغییر کم‌هزینه که خانه‌تان را  جذاب تر می‌کند

راهکارهایی وجود دارد که می توان با کمترین هزینه تغییرات مد نظر خود را در خانه تان انجام دهید و آن را جذابتر کنید.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من  خانه شما چه خانه رویایی تان باشد و چه از آن فاصله داشته باشد، جایی است که خاطرات مادام العمری از آن در ذهنتان ساخته می‌شود. با تغییر چشم انداز خود در خانه، به جای تمرکز بر بودجه مورد نیاز برای تغییر یا این تفکر که صاحبخانه به شما اجازه تغییر نمی‌دهد، می‌توانید از جنبه‌های مثبت خانه خود لذت ببرید. در این مطلب به ۵ راهکار برای دوست داشتن بیشتر خانه خود پرداخته‌ایم.
شاید شما فکر می‌کنید من فقط یک سال در این خانه خواهم بود. اما شاید، آن سال اولیه به سال دوم و سومی نیز تبدیل شود. مهم نیست که چقدر قصد دارید در خانه خود بمانید؛ یک ماه یا یک عمر، اولویت بندی پیدا کردن راه‌های آسان و مقرون به صرفه برای تغییر در خانه را به تعویق نیندازید تا احساس کنید خانه شما مال شماست. این تغییر می‌تواند بسیار ساده با تغییری مانند آویزان کردن یک عکس خانوادگی یا دعوت از نزدیک ترین دوستان خود برای یک مهمانی شام انجام گیرد. با دکورها، افراد و خاطرات می‌توانید خودتان را در خانه متعلق به خود احساس کنید.
در خانه تغییر اعمال کنید
تغییر برخی از جنبه‌های یک خانه ممکن است خارج از کنترل شما باشد. با این حال این همه جنبه‌ها را در بر نمی‌گیرد. هر چه در خانه شما را آزار می‌دهد مشخص کنید، سپس راه حل‌های خلاقانه را برای تغییر در نظر بگیرید. از نور تند چراغ‌های سقفی متنفر هستید؟ دیمرها را اضافه کنید تا هر زمان که بخواهید نور اتاق را زیاد یا کم کنید. نمی‌توانید فرش را تحمل کنید؟ روی آن را با یک فرش دیگر بپوشانید. به عنوان اولین گام آشکار برای شاداب کردن هر اتاق، رنگ آمیزی را می‌توان به عنوان راهکاری مناسب برگزید و همین‌طور تعویض کمدها و کابینت‌ها نیز راهکار مناسبی محسوب می‌شود. تعجب خواهید کرد که یک آشپزخانه پر از کابینت‌های جدید چقدر می‌تواند فضا را متحول کند. البته این مورد هزینه زیادی را بهتان تحمیل می‌کند و می‌توانید با جابجایی و تغییر دکور نیز فضا را متحول کنید.
روی دوست داشتنی‌های خانه تمرکز کنید
به جای تمرکز بر چیزهایی که در خانه خود دوست ندارید، شاید نقشه نامناسب فضای خانه یا پنجره‌های ناکارآمد، توجه خود را به آنچه در آن دوست دارید معطوف کنید. پنجره‌ها ممکن است درز داشته باشند و هر از گاهی باعث ورود هوای بعضا سرد از بیرون به داخل خانه شوند، اما چارچوب‌های آن‌ها به اتاق و خانه شخصیت می‌دهند. متراژ کم آپارتمان ممکن است از نظر روحی به شما فشار زیادی وارد کند، اما به این فکر کنید که تمیز کردن آن چقدر راحت‌تر است. ممکن است آشپزخانه‌ای را با ده‌ها کابینت ترجیح دهید، اما به این فکر کنید که تعداد اندک کابینت هم می‌تواند باعث شود که شما به راحتی بتوانید همیشه آن‌ها را مرتب نگه دارید. برای هر جنبه منفی، یک جنبه مثبت نیز وجود دارد، بنابراین روی ویژگی‌های ذاتی خانه خود تمرکز کنید.
موارد عجیب و غریب خانه را بپذیرید
به دوران دانشگاه فکر کنید، زمانی که با پنج نفر از دوستانتان در خانه‌ یا خوابگاهی زندگی می‌کردید، جایی که شاید از نظر تامین گرما در سردترین شب‌ها مشکل داشت. اما حاضریم شرط ببندیم که به دلیل اینکه آن روزها، روزهای بهتر و شادتری در زندگی بودند و ذهن شما در آن زمان کمتر مشغول اتفاقات و مسئولیت‌های زندگی بود و شما در میان دوستانتان بودید، نمی‌توانستید خانه‌ای بهتر از آن را در ذهن تصور کنید. اگرچه ممکن است اکنون نخواهید با تمام ویژگی‌های عجیب و غریب خانه دوران دانشگاه خود زندگی کنید. اما به احتمال زیاد، بعدا قسمت‌های عجیب و غریب خانه برایتان خاطره انگیز خواهند شد و دلتنگشان می‌شوید. یاد بگیرید زمانی که هنوز در آن خانه هستید از ویژگی‌های عجیب و غریبش لذت ببرید.
هدف خانه داشتن را به خود یادآوری کنید
خانه چیست: یک پناهگاه، یک فضای امن برای استراحت است. فضایی گرم برای فارغ شدن از احساسات و افکار آزار دهنده و همچنین فراهم آمدن تجربه زندگی در کنار عزیزان خود است. البته اگر بیش از حد ذهن خود را درگیر تنفر از رنگ کفپوش‌های چوبی خانه خود کنید یا نسبت به دیواری که می‌خواهید خراب کنید احساس وسواس دارید، هدف واقعی از ساخت و زندگی در خانه را فراموش خواهید کرد.
بیشتر بخوانید: خانه زیباتر با کارهای کم هزینه