«شهر مردگان» مصر
«شهر مردگان» مصر

گورستان «شهر مردگان» ، گورستانی که زیبایی راز آلودی دارد! در ادامه تصاویری از این شهر را ببینیم.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من، در اینجا تصاویری زیبا از گورستان مصری معروف به «شهر مردگان» را می بینید؛ گورستانی که آغاز شکل‌گیری آن به اوایل دورۀ اسلامی در حدود سال ۶۵۰ میلادی می‌رسد. دریای بی‌پایان قبرها!

در حاشیۀ شهر المنیا در کشور مصر قبرستانی با نام «زاویه المیتین» قرار دارد که غربی‌ها آن را با عنوان «شهر مردگان» می‌شناسند. این یکی از گورستان‌های بزرگ دنیا است، اما آن چیزی که باعث شهرت آن شده وسعتش نیست بلکه زیبایی رازآلود و خیره‌کنندۀ آن است.

 این گورستان شبیه به دریایی است که گنبد‌های مخروطی و خاکی‌رنگ مثل امواجی بی‌شمار در پهنۀ آن به چشم می‌خورند. هر کدام از قبر‌های این گورستان گنبدی برای خودش دارد. این گورستان چندین کیلومتری، برای قرن‌ها توسط مسلمانان و مسیحیان قبطی مورد استفاده بوده است.

اما یک ویژگی جالب دیگر این گورستان این است که اینجا فقط «شهر مردگان» نیست بلکه شهر زندگان هم هست. تعداد زیادی از مردم فقیر و مهاجر مصری در این گورستان زندگی می‌کنند. بیشتر آن‌ها برای خودشان خانه‌هایی در این منطقه ساخته‌اند، اما تعداد کمی از آن‌ها حتی از ساختمان مقبره‌ها برای سکونت استفاده می‌کنند.
منبع: فرادید