خاصیت جالب شیر خشک که از آن بی خبر هستید!
خاصیت جالب شیر خشک که از آن بی خبر هستید!

با شنیدن نام شیر خشک شاید اولین چیزی که به ذهن هرکسی می رسد، غذای نوزادان و شیرخواران است اما شیر خشک برای افراد بزرگتر هم خاصیت های جالبی دارد.

 به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من ، شیرخشک با تأمین موادغذایی مورد نیاز، به چاقی صورت کمک می‌کند. همچنین باعث زیبایی پوست نیز می‌شود. شیرخشک حاوی مواد مغذی و قوی متعددی از جمله انواع ویتامین، پروتئین، کربوهیدرات، کلسیم و پتاسیم است. ویتامین D و کلسیم موجود در شیرخشک به استحکام استخوان‌ها کمک می‌کند. همچنین ویتامین A این ماده غذایی به تقویت بینایی کمک می‌کند. از سوی دیگر وجود پروتئین و کربوهیدرات در شیرخشک باعث چاقی و افزایش وزن می‌شود. افرادی که لاغر و ضعیف هستند، میتوانند به جای بعضی از دارو‌های چاق کننده، شیرخشک مصرف کنند.
چاقی صورت با شیر خشک و جوانه گندم یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای پرشدن صورت است. این دو ماده‌ی مغذی حاوی انواع ویتامین، پروتئین و مواد معدنی هستند. شیرخشک نسبت به شیر مایع مواد مغذی بیش تری دارد. در عین حال به سلامت بدن نیز کمک می‌کند. جوانه گندم نیز یکی از مواد مقوی برای چاقی بدن و صورت است. در صورتیکه هر دو پودر را با هم مصرف کنید، تاثیر بیش تری در چاقی صورت دارد. البته نباید در مصرف این ماده‌ی غذایی زیاده روی کنید. برای اینکه در دراز مدت به کبد آسیب می‌رساند. توصیه می‌شود پیش از استفاده حتماً با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید.شیر خشک و آرد برنج به چاقی صورت کمک می‌کنند. البته برای اینکه این دو ماده غذایی باعث چاقی صورت شود، باید روزانه ۲- ۳ قاشق غذاخوری از هر کدام را همراه با شیر مصرف کنید. به دلیل اینکه آرد برنج در شیر خام طعم خوبی ندارد، می‌توانید آنرا با شیر بپزید و به صورت فرنی مصرف کنید. سپس شیرخشک را نیز به آن اضافه کنید. همچنین می‌توانید در کنار فرنی، شیرخشک را در آب جوش حل کرده و مصرف کنید.
یکی از راه‌های چاق شدن صورت با شیر خشک ترکیب آن با آب است. این ترکیب را در زمان صبح و پیش از صرف صبحانه بخورید. در صورتیکه شیرخشک را صبح و پیش از صبحانه مصرف کنید، تأثیر بیشتری بر روی چاقی صورت دارد. در زمان شب همزمان با چاق شدن صورت، سایر قسمت‌های بدن هم چاق می‌شوند. توجه داشته باشید که مصرف شیر خشک برای چاقی صورت باید همزمان با ورزش باشد تا باعث چاقی شکم و پهلو نشود.