مسیر۹۳ کیلومتری پیاده روی در دبی
مسیر۹۳ کیلومتری پیاده روی در دبی

بزرگراه ۹۳ کیلومتری هوشمند دبی،قرار است یکی از جذاب‌ترین مسیر های دوچرخه سواری و پیاده روی جهان شود و شرکت معماری URB آن را به امارت پیشنهاد کرده است.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من ، شرکت معماری URB مستقر در دبی مجموعه‌ای از طرح‌های جاه‌طلبانه و متمرکز بر محیط‌زیست را برای تغییر امارت پیشنهاد کرده است که یکی از این طرح ها، بزرگراهی شهری و سرپوشیده با آب و هوای پایدار است که بیش از ۹۳ کیلومتر امتداد دارد. این بزرگراه با نام The Loop که قرار است در دبی ساخته شود، به طور اختصاصی برای دوچرخه سواری و پیاده روی طراحی شده است. به گفته بهارش باقریان، مدیرعامل URB، این بزرگراه هوشمندترین زیرساخت دوچرخه سواری و دویدن در سراسر جهان خواهد بود.
این سازه عظیم به گونه‌ای طراحی شده است که دور دبی بچرخد و یک مسیر سبز بدون ماشین پر از درختان و گیاهان ایجاد کند. URB همچنین یک پروژه گردشگری کشاورزی عظیم به نام Agri Hub برای صحرای دبی طراحی کرده است که می‌گوید اگر ساخته شود می‌تواند به معیار جدیدی برای کشاورزی پایدار، آموزش محیط‌زیست و گردشگری سبز در منطقه تبدیل شود. 
Agri Hub و The Loop، تقریباً ۴۰ هکتار را در بر می‌گیرند و فضا‌هایی برای آموزش و تحقیق و همچنین اقامتگاه‌های بوم گردی، فروشگاه‌های محصولات ارگانیک و رستوران‌ها و کافه‌هایی با استفاده از همین محصولات کشاورزی خواهد بود. باقریان می‌گوید که بازدید از Agri Hub به مهمانان کمک می‌کند تا اقدامات پایدار را بیشتر درک کنند و درگیر آن شوند. او می‌گوید: «با این پروژه ما سعی می‌کنیم مدل گردشگری بر پایه کشاورزی را پایه ریزی کنیم، بنابراین به نفع همه است. این پروژه حرکتی است به سمت اقتصاد سبز.»باقریان می‌گوید: «کل دنیا به سمت اقتصاد سبزتر پیش می‌رود. قوی‌ترین اقتصاد‌ها آن‌هایی هستند که بتوانند در اولین فرصت ممکن با پروژه‌هایی مانند این به سمت پایداری حرکت کنند.»

ساختار مار مانند Agri Hub از یک سایبان فولادی بزرگ تشکیل شده و با بتن پیش ساخته پوشش داده می‌شود و هزینه کربن توسط عملیات سایت جبران می‌شود. URB می‌گوید هدف این پروژه عدم تولید زباله است و حمل و نقل در محل بدون سوخت فسیلی خواهد بود. این شهر پایدار، برای تولید انرژی از زباله‌های آلی استفاده می‌کند. این مناطق دارای گیاهان مقاوم به خشکی و همچنین باغ‌های بارانی و مناطق نگهداری زیستی هستند که نیازی به آبیاری ندارند و زیستگاهی برای پرندگان و حشرات ایجاد می‌کنند.
مانند The Loop، Agri Hub به گونه‌ای طراحی شده است که ۱۰۰٪ از آب بازیافت شده برای آبیاری استفاده می‌کند و به طور کامل با استفاده از انرژی جنبشی تغذیه می‌شود. URB می‌گوید که این پروژه‌ها توسط سرمایه گذاران خصوصی تامین می‌شود و در حال حاضر در حال انجام مطالعات امکان سنجی برای ایجاد بهترین سایت برای توسعه Agri Hub است. باقریان امیدوار است ساخت Agri Hub در سال ۲۰۲۴ آغاز شود. The Loop در صورت راه اندازی می‌تواند تا سال ۲۰۴۰ برای دوچرخه سواران و دوندگان دبی آماده شود.