چرا برخی بعد از رسیدن به هدف هم خوشحال نیستند؟ +فیلم
چرا برخی بعد از رسیدن به هدف هم خوشحال نیستند؟ +فیلم

احتمالا افرادی را می‌شناسید که با وجود موفقیت‌های بسیار احساس رضایت و خوشحالی ندارند و حتی غمگین هستند.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من، افراد موفقی هستند که دستاوردها، اهداف و داشته‌های فعلی‌شان را با آنچه در جوانی یا نوجوانی آرزو داشتند مقایسه می‌کنند اما از این دستاوردها خوشحال نیستند.
نکته جالب‌توجه این‌که، افرادی هم هستند که در جوانی و نوجوانی با علایق و آرزوهای خود زندگی کرده و به راه خود رفته‌اند و این احساس را ندارند.
علت این است که برخی از افراد به ظاهر موفق هدفشان را کسب رضایت دیگران و اثبات خود به آنها تعیین کرده بودند بدون اینکه نیم نگاهی به خواست قلبی شان بیاندازند و در صددکسب رضایت قلبی خود باشند .
 این افراد ناگهان درمی‌یابند که سنشان بالا رفته، زمان گذشته و آن‌ها هنوز برای رؤیاها و آرزوهایشان کاری نکرده‌اند.
آگاهی به این موضوع می‌تواند برای این گروه از مردان و زنان افسوس و پشیمانی زیادی به بار آورد و موجب غم و حتی افسردگی در آنها شود.
البته برخی هم هستند که با وجود دستیابی به آرزوهای خود باز هم به دنبال گمشده ای هستند که نتوانستند آن را بیابند.
اما حقیقت چیست؟
در سفر زندگی به چیزی نخواهید رسید.
یک مسافر خوب مرید زندگی است. با انعطاف پذیری ، آنچه را که زندگی برای او به ارمغان می آورد تغییر می کند ، حرکت می کند و جریان می یابد.تصور غلط رایج اکثر مردم این است که هنگام حیات “خط پایان” یا “مقصد” وجود دارد.
زندگی یک فرآیند مداوم و روان برای خودسازی است
لطفاً درک کنید:در زندگی هرگز به چیزی نخواهید رسید ، زیرا زندگی یک فرآیند مداوم و روان برای خودسازی است و در عین حال ما دائماً دستکاری می شویم و به ما می گویندکه قناعت یا خوشبختی در انتهای جاده نهفته است.اما حقیقت این است که مسیر زندگی هرگز پایان نمی یابد. این تا روزی که شما بمیرید طول می کشد.
 مقصد – در زندگی – معنی ندارد ، بلکه مسیری است که معنی را حمل می کند.
چرا ما در این دام افتادیم؟

جامعه مدرن ما را متقاعد کرده است که اگر این ماشین جدید یا خانه جدیدی به دست ما برسد ، به مقصد نهایی خواهیم رسید و فقط در این صورت است که شما می روید و سوار می شوید. این ایده ای است که پس از دستیابی به آنچه می خواستیم و آرزو داشتیم ، می توانیم آن را کنار بگذاریم.
هیچ چیز فراتر از حقیقت نیست. آیا واقعاً فکر می کنید که تعمق در زندگی مسیر رسیدن به معنا و موفقیت است؟ کاملاً برعکس ، مسیر رسیدن به معنا و موفقیت در بازآفرینی مداوم خود و بهبود مناطقی است که در زندگی خود ناکارآمد هستند و این تصور که همه چیز در مورد سفر است تا مقصد فقط یک کلیشه جذاب نیست.
این ایده دارای یک خرد عمیق است ، زیرا اگر جدی گرفته شود می تواند زندگی فرد را تغییر دهد. مسافر خوب قصد ورود ندارد ، زیرا او درک عمیقی دارد که جوهر زندگی حول فرآیند (روند) می چرخد ​​- سفر ، نه “مقصد”. او به این عقیده نیست که روزی خواهد رسید و در نتیجه رنج ذاتی را که این ارتباط به همراه دارد ، درگیر نمی کند.
یک مسافر خوب می فهمد: زندگی مربوط به سفر است ، نه مقصد.
مقصد معنی ندارد. در عوض ، این روش معنی را بدست می آورد
مقصد کیفیت و مهارتی کلیدی است که با آن این درک حاصل می شود. یک مسافر خوب مرید زندگی است و با آنچه زندگی برایش به ارمغان می آورد در نوسان و جریان است.
این دام چگونه خود را نشان می دهد؟این دام در تفکر اینکه هدفی در زندگی وجود دارد به روش های زیر نمایان می شود: توقف و تسلیم زودرس،تمایلات عصبی،  رنج،عدم آگاهی از معنی و موفقیت.
بیشتر بخوانید :بحران میانسالی و روش مقابله با آن
به عنوان مثال:
فرض کنید شما اعتقاد دارید که خریدن اتومبیل رویایی شما برای شما معنا و موفقیت خواهد داشت.
یک روز در موقعیتی قرار خواهید گرفت که می توانید ماشین رویایی خود را بخرید و در نهایت آن را خریداری کنید.
و برای شما مقصد: “برای خرید این ماشین رویایی” ، اما بعد از خرید آن چه اتفاقی می افتد؟
 بله ، در مراحل اولیه مالکیت آن ماشین احساس راحتی خواهید کرد ، اما واقعیت شروع می شود.
 و شما شروع به درک این می کنید که رضایت موقتی از بین می رود و احساس پوچی می کند.
 البته این ماشین جدید اصلاً مقصد نبود.
این فقط یک موفقیت دیگر در زندگی شما بود. خوب است که برای چنین مواردی سپاسگزار باشیم ، اما باید این درک وجود داشته باشد که خود رشد نیاز به یک جریان مداوم بین موفقیت ، رشد و تأمل دارد.
برای عبور از این مانع چه کاری می توانیم انجام دهیم؟
دو تغییر عمده ذهنی وجود دارد که می توانیم برای دور زدن این مانع ذهنی فکر کردن در مورد مقصد در زندگی انجام دهیم:
روند و بعد نتیجه
        تمرکز بر روند و نه نتیجه بهترین راه برای دور زدن مانع تفکر در مورد مقصد در زندگی است.
همچنین ذهنیت فرایندگرا شدن را به جای نتیجه گرا بودن توسعه دهید. اگر هدفی دارید ، به جای تمرکز روی خود هدف ، روی چیزهایی تمرکز کنید که واقعاً شما را به آنجا می رسانند.
به عنوان مثال ، اگر هدف شما از دست دادن چربی بدن و افزایش عضله است ،
هر روز به جای هدف به این موارد توجه کنید: خوب بخوابید، غذاهای با کیفیت بالا بخورید،درست انجامش بده،از این رو فرآیند محوری ناشی از تمرکز بر اقدامات عملی است که شما را به مکانی که می خواهید برساند.
ذهن آگاهی
            توجه به لحظه کنونی دومین بهترین راه برای جلوگیری از فکر کردن در مورد مقاصد زندگی است.
لحظه فعلی همان چیزی است که شما دارید ، بنابراین اگر آگاهانه روی آن تمرکز کنید ، تمام تصورات گذشته و آینده از بین می روند. این ، به نوبه خود ، منجر به مقررات زدایی می شود ، که به شما امکان می دهد فرآیند را در خالص ترین شکل خود متمرکز کنید.
آگاهی و هوشیاری همراه با توسعه مهارت حضور در لحظه حاضر ، مزایای دیگری نیز به همراه دارد.
و سرانجاک برای توضیح آن به موجزترین شکل ، بدانید:
تمرکز بر روند ، رهایی است. شما از پیوندهای گذشته و آینده رها می شوید و وارد برکات “اکنون” می شوید.
 
. منبع ۱:avadezendegi. منبع ۲: angizejoo