تغییر رنگ  اپل واچ براساس رنگ لباس‌تان !
تغییر رنگ  اپل واچ براساس رنگ لباس‌تان !

شاید در کنار قابلیت‌های جدید و ظرفیت‌های یک ساعت هوشمند، دغدغه خیلی از مشتریان، ست کردن بند ساعتشان با لباس هایشان باشد. نسل بعدی اپل واچ، تلاش کرده تا این دغدغه را هم برطرف کند.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من ، اپل در حال تحقیق روی قابلیت جدیدی برای بند ساعت‌های اپل واچ است تا بتوانند به تنهایی با هدف هماهنگی با لباس کاربر، تغییر رنگ بدهند. اپل با این ویژگی به دنبال ارائه راهی برای کاربران است تا اپل واچ خود را براساس لباس و محیط شان تنظیم کنند.
طبق گزارش‌هایی که در این رابطه منتشر شده اند، اپل (Apple) پتنت جدیدی را ثبت کرده که در آن به ویژگی تغییر رنگ بند اپل واچ اشاره شده است. در توضیحات این حق اختراع آمده است: «کاربران امکان دارد تمایل داشته باشند تا بند ساعت خود را برای تنوع و بیان سبک خود شخصی سازی کنند. به طورمثال، یک کاربر امکان دارد براساس لباس، سایر محصولات پوشیدنی، محیط یا ترجیحات دیگر خود، بند ساعتی با رنگی خاص بخواهد.» غول کوپرتینویی در پتنت خود اشاره می‌کند که برای تحقق این امر به بند‌های ساعت با «ویژگی‌های الکتروکرومیک» نیاز است. براساس توضیحات ارائه شده در پتنت، در این مدل، با کمک «ولتاژ اعمال شده» میتوان تنوع رنگ‌ها و ترکیب‌های رنگی متفاوتی را روی بند نمایش داد. اپل در ادامه پتنت خود توضیح می‌دهد: «انتخاب رنگ را می‌توان بدون برداشتن و تعویض بند ساعت انجام داد و تنظیم کرد. بر این اساس، رنگ‌های متنوعی را میتوان در زمان‌های مختلف بدون نیاز به بند ساعت‌های مختلف برای هر رنگ یا ترکیب رنگ، نمایش داد.»
علاوه براین طبق توضیحات ارائه شده، ظاهراً تغییر رنگ بند ساعت می‌تواند اعلان‌ها را به کاربران اعلام کند. اپل در پتنت خود نوشته است: «عناصر قابل تنظیم رنگ بند ساعت را میتوان بطور مستقل مرتب و کنترل کرد، به گونه‌ای که به سیستم اجازه می‌دهد نمادها، اشکال و یا متن خاصی را با روشن کردن عناصر خاص نمایش دهد.» بنابراین، با وجود این فناوری تغییر رنگ، ظاهراً می‌توان یک پیام متنی را روی بند اپل واچ خود نمایش داد. اخیراً گزارش‌های متفاوت دیگری نیز درباره پتنت‌های اپل منتشر شده است. در یکی از آن‌ها گفته شده بود که غول فناوری ظاهراً روی توسعه موبایلی تاشو با حسگر لمسی در حاشیه آن کار می‌کند.