اولین ربات موازی دنیا با  قابلیت کنترل نیرو و انجام کار‌های ظریف + فیلم
اولین ربات موازی دنیا با  قابلیت کنترل نیرو و انجام کار‌های ظریف + فیلم

شرکت Flexiv از رباتی به نام Moonlight رونمایی کرده و مدعی است که این محصول اولین ربات دنیا با قابلیت استفاده از نیروی کنترل شده است.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من ، یک شرکت توسعه دهنده موفق به توسعه اولین ربات با بازو‌های موازی شده است که میتواند نیروی کنترل شده اعمال کند. این ربات به درد کار‌هایی مثل سفت کردن پیچ و صیقل کاری وسایل می‌خورد که نیازمند حرکت دقیق و کنترل نیرو هستند. این ربات Moonlight نام دارد.
براساس گزارشی که در وب سایت Devices& Controls منتشر شده است، ربات Moonlight از قابلیت منحصربه فرد اندازه‌گیری فشار تا سطح ۰.۱ نیوتن بهره می‌برد و میتواند با دقت بالا روی اشیا ظریف کار کند. شرکت Flexiv که سازنده این ربات است، می‌گوید محصول آن‌ها میتواند کار‌های مربوط به بازو‌های رباتیک معمولی را با دقت و سرعت ربات‌های موازی انجام دهد.«هائو جیانگ»، مدیر توسعه محصول شرکت Flexiv، می‌گوید: «Moonlight ترکیبی از ربات‌های تحسین شده سری Rizon و طراحی‌های اثبات شده از ربات‌های موازی است.» ربات حاضر میتواند تا ۱۲ کیلوگرم بار را با سرعت پایین و تا ۷ کیلوگرم بار را با سرعت ۱.۵ متر بر ثانیه جابه جا کند.ویژگی‌های ربات موازی Moonlightربات Moonlight با ملزومات ایمنی سطح PI d سازگاری دارد، از ارتباطات EtherCat پشتیبانی می‌کند و با استاندارد IP۶۵ در برابر رطوبت مقاوم است. از آن جایی که این ربات میتواند در هر زاویه‌ای کار کند، این امکان را دارید تا از آن حتی برای سفت کردن پیچ روی مدار‌های PCB کمک بگیرید و آسیبی به مدار‌ها وارد نکنید.Flexiv همچنین برای Moonlight یک دستگیره رباتیک ساخته است که ظاهراً میتواند هر وسیله‌ای را صرف نظر از شکل یا بافت سطح آن بلند کند. این دستگیره Grav نام دارد و نیاز به تغییر ابزار‌های انتهای بازو را کاهش می‌دهد. ربات Moonlight قرار است در فصل سوم سال ۲۰۲۳ روانه بازار شود.شرکت Flexiv در سال ۲۰۱۶ از دانشگاه استنفورد بیرون آمد و حالا در کشور‌های مختلفی از جمله چین، آمریکا، تایوان و سنگاپور شعبه دارد. تعداد کارمندان این شرکت درحال حاضر به حدود ۳۰۰ نفر می‌رسد.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی