راهکار‌هایی برای رفع بوی سوختگی برنج
راهکار‌هایی برای رفع بوی سوختگی برنج

اگر احساس کردید برنج شما بوی سوختگی گرفته می‌توانید با یکی از روش‌های ساده زیر بوی دود و سوختگی را ازبین ببرید.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من، سوختن برنج مشکلی است که امکان دارد برای شما هم اتفاق افتاده باشد پس بهتر است هر کدبانویی با شیوه‌های برطرف کردن بوی سوختگی برنج آشنا باشد تا بتواند در این صورت از این شیوه‌ها برای برطرف کردن بوی بد برنج استفاده کند.
بیشتر بخوانید: برنج را کته بخوریم یا آبکش؟
 
راه حل‌هایی برای برطرف کردن بوی سوختگی از برنجاول و پیش از هر کاری بهتر است که هنگام دم گذاشتن برنج حواس‌تان به شعله گاز باشد و تا شعله گاز را برای دم کشیدن برنج میزان نکرده‌اید آشپزخانه را رها نکنید. اما چنانچه حواس‌تان پرت شد و برنج سوخت. راه حل‌های زیر برای برطرف کردن بوی سوختگی از برنج به شما پیشنهاد می‌شوند که شما با بعضی از آن‌ها حتما آشنا هستید.
 
رفع بوی سوختگی از برنج با استفاده از پیازنخستین راه حل این است که برای بوی سوختگی برنج به سرعت یک پیاز را پوست بکنید و برش دهید و آنرا داخل قابلمه زیر برنج‌ها بگذارید و دوباره برای ۱۰ دقیقه در قابلمه را بگذارید. پیاز بوی سوختگی را به خودش جذب می‌کند و برنج شما دیگر بوی سوختگی نمی‌دهد. این شیوه کارایی بسیاری دارد و بیشتر کدبانو‌ها حتما آن را امتحان کرده‌اند.
 

رفع بوی سوختگی از برنج با استفاده از نان پس اینکه متوجه شدید برنج تان سوخته است، می‌توانید چند تکه نان را روی برنج قرار دهید و آنگاه درب قابلمه را بگذارید. توجه کنید که حتما از دم کنی و یا پارچه در این هنگام استفاده کنید تا بهتر بوی سوختگی گرفته شود. این ترفند یک ترفند خیلی قدیمی است!
 

رفع بوی سوختگی از برنج با استفاده از چند حبه قند یکی از راهکار‌هایی که شاید کمتر شنیده اید، استفاده از چند حبه‌ی قند برای برطرف کردن سوختگی برنج است. به محض اینکه بوی سوختگی برنج به مشامتان خورد، چند حبه قند را در زیر برنج خود بگذارید و در قابلمه ببندید و تا آخر پخت صبر کنید. قند بوی سوختگی را برطرف می‌کند.
 

رفع بوی سوختگی از برنج با استفاده از آبلیمواستفاده از آبلیمو برای برطرف کردن بوی سوختن از برنج ترفند جدیدتری نسبت به روش‌های قبل است که شاید تابه حال آن را نشنیده باشید. برای استفاده از آبلیمو برای برطرف کردن بوی سوختگی از برنج یک تکه پنبه تمیز برداشته و آن را به آبلیمو آغشته کنید آنگاه آنرا داخل یک دستمال کاغذی تمیز بپیچید و روی برنج بگذارید و در قابلمه را قرار دهید. چند دقیقه صبر کنید و آن را از قابلمه بیرون بیاورید. آبلیمو بوی سوختگی برنج را به طور کامل رفع می‌کند و می‌توانید با خیال راحت برنج را نوش جان کنید.منبع: بیتوته