سمبل پرندگان و معانی آنها/ قسمت دوم
سمبل پرندگان و معانی آنها/ قسمت دوم

بسیاری از ما انسان‌ها، از دیدن دسته‌ای از غاز‌ها که به شکل V پرواز می‌کنند لذت می‌بریم و اغلب آن را به عنوان نماد پیروزی در نظر می‌گیریم.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من، بیشتر ما انسان‌ها، پرندگان را نماد آزادی و یا حتی نماد آینده می‌بینیم. توانایی پرندگان برای اوج گرفتن در آسمان و نزدیکی‌شان به آسمان باعث شده است که آن‌ها برای انسان‌ها که نمی‌توانند بدون بال‌های جایگزین پرواز کنند، خوشایند و مطلوب شوند. از زمان‌های خیلی دور بشر، پرندگان را نشانه‌ی زندگی ابدی و جاودانه تلقی کرده است. بیشتر داستان‌ها می‌گویند که پرندگان به عنوان نشانه‌ی زندگی تجدید شده و اغلب گذر از زندگی و مرگ در نظر گرفته شده‌اند. بسیاری حتی، پرندگان را به عنوان ایده و طرحی برای آینده در نظر می‌گیرند.
بیشتر بدانید: سمبل پرندگان و معانی آنها/ قسمت اول
تا به حال فکر کرده‌اید که این‌ها چه موجودات حیرت آور و شگفت انگیزی هستند؟ و چه کسی آن‌ها را آفریده و به آن‌ها آموزش داده است؟ لهجه‌ای که پرندگان با آن صحبت می‌کنندبرای همه آهنگین و دلنشین است.

در زیر به سمبلیک بودن برخی از پرندگان اشاره می‌کنیم که بسیار جذاب و دوست داشتنی است.
فلامینگو: زیبایی، تعادل
فلامینگو‌ها به شخصیت اجتماعی اشاره می‌کنند. فلامینگو هم چنین بیانگر مسئولیت پذیری، جنبش و وقار است. دیدن فلامینگو می‌تواند به عنوان خانواده محوری و داشتن شخصیت متعادل تعبیر شود. فلامینگو‌ها شما را به اجتماعی بودن و جنبش داشتن در زندگی تشویق و ترغیب می‌کنند. علاوه بر این، فلامینگو می‌تواند نشانه‌ی مسئولیت پذیری و رهبری نیز باشد. 

 
غاز: مراقب و هوشیار، چابک، آینده نگر
 غاز‌ها سمبل افرادی هستند که می‌توانند ساعت‌ها بدون وقفه یاوه بگویند و ور بزنند. هم چنین غاز به معنی طرز فکر هر چه پیش آید خوش آید، نسبت به زندگی نیز هست. غاز می‌تواند سمبل رفتار احمقانه ظاهری و یا فرار از مشکلات نیز باشد. علاوه بر این، غاز‌ها (غاز اهلی) می‌تواند به معنی افراد ستیزه جو و غاز برفی به معنی وفاداری و صداقت نسبت به همسر و خانواده باشد

شاهین: درک تیز، تشخیص و تمیز سریع
شاهین‌ها، عقاب‌ها و باز‌ها به عنوان پیام آوران آسمان شناخته می‌شوند و سمبل آگاهی معنوی و جوان شدن معنوی هستند. رسیدن به آسمان نه تنها برای عقاب‌ها بلکه برای شاهین‌ها نیز به کار می‌رود. 
 
مرغ: مضطرب، محافظ
مرغ نشانه‌ی باروری و هم چنین داشتن حالت مادرانه نسبت به کسی دیگر است. اگر مرغی را دیدید که روی تخم مرغ‌هایش نشسته است می‌تواند به این معنی باشد که شما فرد بسیار راز نگه داری هستید و به هیچ کس اجازه نمی‌دهید که بدانند در زندگی شما چه می‌گذرد. هم چنین دیدن مرغ می‌تواند به این معنی باشد که شما شدیداً مستعد آسیب هستید و از نظر عقلانی فرد ضعیف و مضطربی هستید.

حواصیل: سمبل روح، ستیزه جویی
حواصیل (مرغ ماهی خوار) به فرد خود متکی و مستقل که آزادانه تصمیم می‌گیرد اشاره می‌کند. این مرغ در اصل نشانگر فردی است که برای استدلال می‌کوشد. علاوه بر این حواصیل نماد فداکاری و آگاهی معنوی فرد و سمبل لذت و متوقف کننده‌ی زمان نیز هست.

مرغ مگس خوار: زیبایی، پیغام آور، دوام و پایداری
دیدن مرغ مگس خوار به عنوان نشانه‌ی دوام و پایداری در نظر گرفته می‌شود. مرغ مگس خوار سمبل طرز فکر خوش بینانه نسبت به زندگی و انعکاس گر نجابت فرد است. 
 
لک لک گرمسیری: منادی اعمال بد
این پرنده به عنوان لاشخور در نظر گرفته می‌شود. لک لک گرمسیری بین گل و لای‌ها به دنبال غذای خود می‌گردد در نتیجه سمبل فردی است که گرفتار بدی و شرارت است و به دیگران نیز آن را ترزیق می‌کند. این پرنده دلالت بر بلعیدن چیز‌های مهلک و کشنده دارد.

ماهی خوراک: بزرگی، وقار، سرعت
این پرنده بیانگر زیبایی و چابکی هستند و به وقار و آرامش در زندگی اشاره می‌کنند. اگر خوراک ماهی را دیدید، می‌تواند سمبل موفقیت و کامیابی و وفاداری شما نسبت به همسرتان باشد.
 
طوطی دم بلند: انرژی مردانه، روحی
طوطی‌های دم بلند شدیداً باهوش و پر جنب و جوش هستند در نتیجه سمبل توانایی تفکر بالا و افراد عقلانی هستند. هم چنین این پرنده بیانگر آگاهی از توانایی‌های روحی و روانی است. هم چنین این پرنده سمبل کاردانی فرد و نمایانگر سازگاری خوب اوست.
 
کلاغ زاغی: آدم پر حرف و یاوه گو، طالع خوب
کلاغ‌های زاغی سمبل روش زندگی شاد و خوش گذران هستند و می‌توانند بیانگر شخصیت متزلزل نیز باشند. کلاغ زاغی بیانگر کمبود نظم در زندگی و یا فردی با طبیعت شدیداً فریبنده است. همچنین به معنی نعمت ازدواج نیز هست.
 
مرغ مقلد: تقلید، استهزا
نام این پرنده همه چیز را می‌گوید، اما آن‌ها سمبل فردی هستند که فاقد ابراز شخصی است. هم چنین این پرنده می‌تواند نشانه‌ی سرزنش، توبیخ و توانایی ذاتی برای تقلید از افراد و شرایط اطراف در نظر گرفته شود در نتیجه باعث مسخره کردن خودتان بشوید.
 
بلبل: بانگ برای گرفتن کمک از روح بینوا در برزخ
همه می‌دانند که آواز بلبل به عشق و اشتیاق اشاره دارد و می‌تواند به معنی نشانه و یا هشداری از مرگ نزدیک نیز باشد. می‌تواند به معنی تحسین اعمال خیر و یا فال نیک نیز در نظر گرفته شود. توانایی طبیعی بلبل برای آواز خواندن، سمبل فرد خلاق و مبتکری است که پتانسیل خود را کشف کرده است. 

 
جغد: عقل، شاهزاده‌ی تاریکی
جغد عاقل باشد یا نه، سمبل فرد کنجکاو است. هم چنین جغد به فرد متفکر و پرهیزکار اشاره می‌کند. شما می‌توانید آن را نشانه‌ی روشنگری و البته عقل در نظر بگیرید. بسیاری از افسانه‌های مردمی نقل می‌کنند که جغد قاصد مرگ است. هم چنین جغد می‌تواند به معنی هشداری از آسیب موجود در کمین شما نیز باشد.

 
طوطی کوچک دم دراز: فاقد تفکر تحلیلی
دیدن طوطی‌های کوچک دم دراز خوب است، اما متأسفانه سمبل آن‌ها برعکس است. دیدن طوطی کوچک در حال پرواز می‌تواند حس آزادی به شما بدهد و دیدن طوطی در قفس افتاده می‌تواند به خویشاوندی از شما اشاره کند که اسیر و گرفتار است. هم چنین این پرنده نماد فقدان آزادی است. اگر شما طوطی کوچک دم دراز را در خواب‌های خود دیدید، می‌تواند یادآور پیغامی باشد که به شما منتقل می‌شود.
 
طوطی: یاوه گو، سمبل شأن و مقام
طوطی‌ها، سمبل افرادی‌اند که فاقد شخصیت خودشان هستند و به عنوان مقلد شناخته می‌شوند به معنی وابستگی به فرد دیگر از لحاظ دیدگاه، نظر و ایده‌اند؛ و دیدن طوطی می‌تواند به این معنی باشد که شما و یا فرد دیگری، کسی را مسخره کرده‌اید. هم چنین طوطی، آورنده‌ی باران و دانه در نظر گرفته می‌شود.

طاووس: پرستیژ، غرور، جست و خیز
غرور قبل از سقوط می‌آید و طاووس با زیبایی با شکوه خود مرتبط با غرور است. هم چنین طاووس به خود بینی و نادرستی فرد اشاره می‌کند. اما می‌تواند تا حدودی سمبل موفقیت و حسن نیت باشد و با بد اخلاقی مرتبط است. هم چنین طاووس می‌تواند به معنی هوشیاری جهانی و تولد نیز در نظر گرفته شود.

 
پلیکان: وفور و فراوانی
پلیکان‌ها سمبل وفور و فراوانی و هم چنین نماد اعمال خیر خواهانه و سخاوتمندانه هستند. دیدن پلیکان می‌تواند به معنای این باشد که شما به از خود گذشتگی در قبال دیگران اعتقاد دارید. 

قرقاول: بلا و مصیبت ماورا طبیعی
قرقاول سمبل جوینده‌ی معنوی و هماهنگی است. هم چنین قرقاول می‌تواند نشانه‌ی بدبختی و رازداری باشد. برای کسی که گم و سرگردان شده است دیدن قرقاول می‌تواند گول زننده و فریبنده باشد. آن را نشانه‌ی هشدار و بلا و مصیبت ماورا طبیعی در نظر بگیرید.

 
منبع:راسخون / دینو/ مترجم بهروزی