چه زمان به جنگل ابر سفر کنیم!
چه زمان به جنگل ابر سفر کنیم!

جنگلی پوشیده از ابر با حال و هوای وصف نشدنی که هر شخص علاقه‌مند به طبیعت را مسحور خود می‌کند؛ با ما همراه باشید تا در ادامه با این جنگل زیبا آشنا شوید.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من، یکی از زیباترین جنگل‌های شهرهای شمالی جنگل ابر است. شما باید بهترین زمان سفر به جنگل ابر را انتخاب کنید تا بتوانید از زیبای‌های جنگل لذت برید.
بیشتر بخوانید: بام سبز ماسال کجاست؟
از آنجایی که اختلاف دما در این جنگل‌ها و ارتفاعات آن‌ها کم است، توده‌های ابر زیادی در جنگل به وجود می‌آید. این توده‌ها زیبایی جنگل را چندین برابر می‌کنند. هر ساله افراد زیادی از این جنگل بازدید می‌کنند، چرا که این جنگل به عنوان خاص‌ترین جنگل‌های شمال کشور ایران شناخته می‌شود. گونه‌های گیاهی و جانوری زیادی را می‌توانید در این جنگل مشاهده کنید و از مشاهده آن‌ها لذت ببرید. شما در هر فصلی که مایل باشید می‌توانید به جنگل ابر بروید، ولی باید قبل از رفتن آب و هوای جنگل را بررسی کنید.
چه فصل‌هایی برای بازدید از جنگل ابر مناسب هستند؟اگر می‌خواهید بهترین زمان برای سفر به جنگل ابر را انتخاب کنید باید بدانید که از اواسط فصل بهار تا اوایل فصل پاییز بهترین زمان است. در واقع دما در این فصل‌ها چندان پایین نیست و شما می‌توانید از آب و هوای جنگل لذت ببرید. ولی از اواسط پاییز تا اوایل بهار، آب و هوای جنگل سرد است و شاید نتوانید از ارتفاعات جنگل بالا بروید؛ بنابراین فصلی که آب و هوای خوبی دارد را برای بازدید از جنگل انتخاب کنید.
بسیاری از افراد برای اینکه از این جنگل بازدید کنند لوازم و تجهیزات زیادی برای خودشان می‌برند تا چند ساعتی در این جنگل باشند. در صورتی که شما هم اهل کمپینگ هستید می‌توانید با خودتان وسیله‌های ضروری را ببرید تا چند ساعتی در جنگل تفریح نمایید.
بهترین زمان سفر به جنگل ابر و تفریحات جنگلتفریحات هر یک از جنگل‌های ابر با یکدیگر فرق می‌کند. شما اگر بهترین زمان سفر به جنگل ابر را انتخاب کنید می‌توانید از تفریحات جنگل لذت ببرید. در واقع هر یک از جنگل‌های ابر که در استان‌های شمالی هستند، تفریحات متنوعی دارند. تفریحات آن‌ها را باید از نظر زیبایی و هواشناسی به خوبی بررسی کنید و سپس به جنگل بروید. به عنوان مثال جنگل ابر حیران تله کابین دارد که می‌توانید از این وسیله استفاده کنید تا به بالاترین بخش جنگل بروید. برخی از جنگل‌ها آثار تاریخی متنوعی دارند؛ بنابراین شما قبل از سفر به انواع جنگل‌های ابر باید تفریحات آن‌ها را به خوبی بررسی کنید و سپس به جنگل بروید. در صورتی که آب و هوا طوفانی باشد شاید نتوانید از تمامی جاذبه‌های گردشگری جنگل بازدید نمایید.پیاده روی و کوهنوردی در جنگل ابردر صورتی که بهترین زمان برای سفر به جنگل ابر را انتخاب کنید می‌توانید در جنگل پیاده روی و کوهنوردی نمایید. برای پیاده روی باید کفش‌های مناسبی را با خودتان ببرید. دقت داشته باشید که درجه هوا در جنگل‌های ابر پایین است، به همین دلیل باید لباس گرم با خودتان ببرید. کوهنوردی در جنگل‌های ابر تنها در فصل‌های مناسب انجام می‌شود. البته بسیاری از افراد شاید بخواهند در فصل پاییز و زمستان کوهنوردی نمایند، ولی خطرات زیادی برایشان به وجود می‌آید. در بهترین فصل می‌توانید با خیال راحت در جنگل ابر پیاده روی و کوهنوردی نمایید. هر یک از وسیله‌هایی که برای پیاده روی کوهنوردی نیاز است را با خودتان ببرید تا بتوانید از آن‌ها در طول مسیر استفاده کیند.در بهترین زمان سفر به جنگل ابر با چه ماشینی برویم؟ به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که برای سفر به جنگل ابر می‌توانید هر یک از ماشین‌های متنوع را با خودتان ببرید. در صورتی که مایل هستید با ماشین شخصی خودتان سفر کنید می‌توانید با ماشین خودتان بروید. اگر می‌خواهید با تور‌های گردشگری به جنگل ابر بروید بهتر است که فصل مناسبی را برای رفتن انتخاب کنید. ماشین‌هایی مانند اتوبوس می‌توانند به جنگل‌های ابر بروند، ولی باید راننده احتیاط کند و با دقت مسیر را طی نماید. در صورتی که می‌خواهید به ارتفاعات جنگل بروید نمی‌توانید ماشین با خودتان ببرید؛ بنابراین باید ماشین را در قسمت پایین جنگل پارک کنید و سپس تا ارتفاعات پیاده روی نمایید.
وسیله‌های مورد نیاز برای رفتن به جنگل ابربرای رفتن به جنگل ابر باید وسیله‌های ضروری را هم همراه خود ببرید. طبق نیازتان می‌توانید انواع وسیله‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید را با خودتان ببرید. البته دقت داشته باشید که کفش مناسب و لباس گرم به عنوان مهمترین وسیله‌هایی هستند که باید با خودتان داشته باشید. در صورتی که می‌خواهید چند ساعتی را در جنگل بمانید و کمپ بزنید باید تمامی وسیله‌های مورد نیاز کمپ را با خودتان ببرید. در صورتی که فصل پاییز و زمستان را برای رفتن به جنگل انتخاب می‌کنید باید وسیله‌های ایمنی ماشین را در پشت ماشین بگذارید.