علت نامگذاری جنگل‌های دوهزار و سه هزار چیست؟
علت نامگذاری جنگل‌های دوهزار و سه هزار چیست؟

اگر می‌خواهید با ویژگی جنگل‌های دوهزار سه هزار آشنا شوید بهتر است علت نامگذاری جنگل‌های دوهزار سه هزار را بدانید.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من، شاید نام این جنگل‌ها برای برخی از افراد تا حدودی عجیب باشد ارتفاع این جنگل‌ها از سطح دریا مهمترین دلیل نامگذاری آن‌ها می‌باشد. در واقع هر یک از جنگل‌های دوهزار و سه هزار به ترتیب از دریا دوهزار متر و سه هزار متر فاصله دارند. بسیاری از افراد هرساله از جنگل‌های دوهزار سه هزار بازدید می‌کنند، چرا که این جنگل‌ها زیبایی منحصر به فردی دارند و توجه هر فردی را جلب می‌کنند. در اطراف جنگل شما دیدنی‌های زیادی را می‌توانید مشاهده کنید و سفری خاطره انگیز داشته باشید.
بیشتر بخوانید: بام سبز ماسال کجاست؟
موقعیت جغرافیایی جنگل‌های دوهزار سه هزاراکنون که به خوبی متوجه شدید جنگل‌های دوهزار سه هزار مازندران چقدر با دریا فاصله دارند باید در مورد موقعیت جغرافیایی شان اطلاعات بیشتری داشته باشید. این مسئله که بدانید موقعیت جنگل‌ها دقیقا کجاست بسیار مهم می‌باشد. در واقع شما با موقعیت جغرافیایی جنگل‌ها به راحتی می‌توانید از دیدنی‌های جنگل بازدید کنید. جاده دوهزار و یا جنگل دوهزار از ابتدای شهر خرم آباد که زیر مجموعه تنکابن است آغاز می‌شود. این جاده تا نزدیک شهر قزوین ادامه دارد. در واقع این جاده را به عنوان یکی از زیباترین جاده‌های خاورمیانه می‌شناسند. در نیمی از جاده می‌توانید به صورت همزمان که جنگل‌ها را مشاهده می‌کنید، سواحل مازندران را هم مشاهده کنید. این ویژگی زیبایی جنگل را چندین برابر کرده است.پیاده روی کردن در بین کوه‌های البرز برای هر فردی لذت بخش و بی نظیر است. شما می‌توانید با رفتن به جنگل‌های دوهزار سه هزار مازندران، تجربه بی نظیری از مشاهده جنگل و دریا، پیاده روی و … به دست آورید. جاده دوهزار به عنوان یکی از جاده‌های زیبای شمالی می‌باشد که شما می‌توانید در این جاده توقف نمایید و از زیبایی‌های مسیر لذت ببرید. جانوران وحشی زیادی در جنگل‌ها حضور دارند که می‌توانید آن‌ها را از نزدیک مشاهده کنید. به طور کلی استان مازندران زیبایی‌های بی نظیری دارد که جنگل‌های دوهزار سه هزار را به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری منحصر به فرد این استان می‌شناسند.
از چه زمانی این جنگل‌ها به این نام مشهور شدند؟همانطور که بیان کردیم علت نامگذاری جنگل‌های دوهزار سه هزار، مربوط به ارتفاعشان از دریا است. تا سال ۱۳۷۲ این منطقه گردشگری در شهرداری مازندران به رسمیت شناخته نشده بود. در همان سال افراد روستا‌ها که تعداد آن‌ها به ۳۱ روستا می‌رسید تلاش کردند تا نام جاده و جنگل دو هزار را وارد نقشه جغرافیایی نمایند. از آن سال تا به امروز هرساله گردشگران زیادی وارد این جنگل‌ها می‌شوند و در جاده دوهزار رانندگی می‌کنند. مساحت تنکابن ۲۲۰ کیلومتر می‌باشد و پوشش گیاهی و جانوری بی نظیری دارد. در واقع این منطقه گردشگری بدون شک بهترین منطقه‌ای می‌باشد که شما می‌توانید برای تفریح انتخاب کنید و از آن بازدید نمایید.بسیاری از افرادی که می‌خواهند به شهر‌ها و جاده‌های متنوع بروند، مایل هستند در مورد تاریخچه آن مکان‌ها اطلاعات بیشتری داشته باشند. اکنون که دلیل نامگذاری جنگل‌های دوهزار سه هزار را متوجه شدید می‌توانید با آگاهی بیشتری از این جنگل‌ها بازدید کنید. در واقع شما می‌دانید که این جنگل‌ها به ترتیب دوهزار و سه هزار متر با دریا فاصله دارند؛ بنابراین برای بازدید از دریا و جنگل برنامه ریزی می‌کنید تا در بهترین بازه زمانی از این مکان‌های گردشگری بازدید نمایید.
جا‌های دیدنی جنگل‌های دوهزار سه هزار مکان‌های گردشگری این جنگل‌ها را بشناسید. یکی از مهمترین مناطق گردشگری جنگل‌های دوهزار سه هزار مازندران، جاذبه درمانی می‌باشد. جاذبه درمانی به مکان‌هایی می‌گویند که بیماران خاص می‌توانند از این مکان‌ها برای درمان بیماری شان استفاده نمایند. شما می‌توانید بهترین و با کیفیت‌ترین دارو‌های گیاهی که در این جنگل‌ها رشد می‌کنند را مشاهده کنید و از آن‌ها استفاده نمایید.اگر به دنبال خرید سوغاتی از این جنگل‌ها هستید می‌توانید به غرفه‌های متنوع که در مجتمع‌های گردشگری هستند مراجعه کنید و این گیاهان را بخرید. همچنین می‌توانید کلاه‌های پشمی، جوراب‌های پشمی، سفره‌های زینتی، قالیچه‌ها و … را خریداری کنید و یا از آن‌ها بازدید نمایید. جنگل‌های دوهزار سه هزار مازندران نزدیک روستا‌های تنکابن هستند. مردم محلی روستا‌های نزدیک به جاده دوهزار این صنایع دستی را تولید می‌کنند و در غرفه‌های مخصوص به مسافرین ارائه می‌دهند.
پوشش گیاهی این جنگل‌هاجنگل‌های دوهزار سه هزار مازندران را به عنوان سرسبزترین جنگل‌های خاورمیانه معرفی می‌کنند. بیشترین درختان و گیاهان را می‌توانید در این جنگل از نزدیک مشاهده کنید. بسیاری از خانه‌های روستایی و ویلا‌هایی که در این منطقه هستند چشم انداز بسیار زیبایی دارند.