حوادث و وقایع ۱۸ بهمن ۵۷
حوادث و وقایع ۱۸ بهمن ۵۷

جمعی از هواداران رژیم به طرفداری از قانون اساسی، در یکی از سالن‌های ورزشگاه امجدیه اجتماع کردند.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من، ۱۸ بهمن ۱۳۵۷ که در واقع هفتمین روز دهه سرنوشت‌ساز پیروزی انقلاب اسلامی است، «کانال خبری انقلاب» و «تجمع طرفداران بختیار در ورزشگاه امجدیه» از جمله ماجرا‌های هفتمین روز انقلاب هستند که در لابه‌لای خاطرات و کتاب‌های شخصیت‌های انقلابی به آن‌ها اشاره شده است. 
بیشتر بخوانید: حوادث و وقایع ۱۷ بهمن ۵۷
ـ بازرگان موقتا از رهبری نهضت آزادی کناره گیری نمود ودرصبح روز هجدهم بهمن در حالی که وسایل ضروری شخصی خود را همراه داشت به مدرسه علوی نقل مکان کرد. وی اعلام کرد که به نخست وزیری نخواهد رفت و مقر امام(ره) را به عنوان دفتر نخست وزیری برگزیده ودر آنجا مشغول به کار خواهد شد.ـ امروز جلسه‌ای بین آقایان یدالله سحابی، عباس امیر انتظام، بختیار، سپهبد قره باغی رییس ستاد ارتش، ملاقاتی انجام شد. در این ملاقات، آقای سحابی و امیرانتظام در صدد بر می‌آیند که بختیار را راضی به استعفا نمایند. بختیار با این امر مخالفت کرده و با هماهنگی قبلی با قره باغی و تیمسار مقدم، از آنان می‌خواهد که از دولت وی حمایت کنند.
ـ دکتر کریم سنجابی اعلام کرد: تبادل نظر بین شاپور بختیار و رئیس دولت موقت برای حل و فصل مسالمت آمیز مسائل فعلی ایران ادامه دارد.ـ شاه در مصاحبه با یکی از جراید اروپایی خود را فرمانده کل قوا و پادشاه خواند.ـ انورسادات رئیس جمهور مصر از شاه خواست تا هواپیما‌های مدرن اف ۱۴ ایران را به مصر منتقل کنند.ـ امام خمینی(ره) در جمع وکلای دادگستری، درباره توطئه استعمار در ایجاد تفرقه بین مردم و جدا کردن مردم از روحانیت سخنرانی کردند.
ـ امام خمینی(ره) در جمع اهالی کردستان درباره یگانگی و برادری شیعه و سنی سخنرانی کردند.ـ وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد هنوز دولت بختیار را به رسمیت می‌شناسد. از طرفی سخنگوی کاخ سفید گفت: بختیار باید نظر اکثریت مردم را بپذیرد.ـ ژنرال هایزر پس از ورود به واشنگتن به ملاقات کارتر رفت و جلسه‌ای با شرکت سایروس ونس وزیر امور خارجه و هارولد براون وزیر دفاع تشکیل داد.منابع وقایع نگاری:¯ روزشمار زندگی امام خمینی (ره) علی رنجبرکرمانی، موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)، ۱۳۸۹¯ روزشمار تاریخ ایران، باقر عاقلی، نشر گفتار، ۲ ج، ۱۳۷۲¯ صحیفه امام، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س)، ۲۲ ج، ۱۳۸۵¯ از مهاجرت امام خمینی به پاریس تا پیروزی، علی اکبر علی اکبری بایگی، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ۱۳۸۴¯ دهه سرنوش ساز، داود قاسم پور، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ۱۳۸۸¯ گام به گام با انقلاب، اکبر خلیلی، انتشارات حوزه هنری، ۱۳۷۵¯ آرشیو روزنامه کیهان ازتاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ تا ۲۳ بهمن ۱۳۵۷