آیا استرس باعث کمردرد می‌شود؟
آیا استرس باعث کمردرد می‌شود؟

آیا استرس و اضطراب می‌تواند باعث کمر درد عصبی شود؟ علائم و نشانه‌های آن کدام است؟ در این مطلب پاسخ دکتر عباس دقاق زاده، متخصص درد‌های اسکلتی و عضلانی به این سوال را می خوانید

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من ، اگرچه ممکن است باور آن دشوار به نظر برسد، اما ناراحتی‌های روحی و روانی ممکن است دلیل کمردرد شما باشد. در واقع لیست بلندی از علائم جسمی از جمله خستگی، سردرد، درد قفسه سینه، مشکلات گوارشی، کمردرد عصبی، بی خوابی و میل جنسی پایین وجود دارد که ثابت شده با استرس و اضطراب مرتبط است.

استرس خود واکنش بدن به موقعیت‌ها یا افکار خاص و معمولا ناخوشایند است . ممکن است متوجه آن نباشید، اما وقتی احساس استرس یا اضطراب می‌کنید، واکنش‌های شیمیایی و فیزیکی در بدن شما انجام می‌شود تا از شما در برابر آسیب محافظت کند.در این شرایط کورتیزول و آدرنالین ترشح می‌شود و معمولا باعث سفت شدن غیر ارادی ماهیچه‌ها می‌شود. این شرایط اغلب در گردن، شانه‌ها و پایین ستون فقرات رخ می‌دهد. تنش طولانی مدت در این مناطق می‌تواند منجر به کمر درد و به طور خاص کمر درد عصبی شود یا حتی ممکن است فشار زیادی را به روی شانه‌های خود حس کنید، این نیز یکی از علائم فشار و درد عصبی است.