انقراض شاسی‌بلند‌ها به دست برقی‌ها
انقراض شاسی‌بلند‌ها به دست برقی‌ها

خودرو‌های شاسی‌بلند مورد علاقه تمام قشرها می باشد ولی با پیشرفت فناوری و تکنولوژی ممکن است این خواسته دستخوش تغییر شود.

 به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من، اکثریت افرادی که این روز‌ها خودرو می‌خرند، به سمت خودرو‌های شاسی‌بلند متمایل شده اند و محبوبیت این خودرو‌ها را بیش از پیش افزایش می‌دهند، با این حال به نظر می‌رسد نسل آن‌ها منقرض خواهد شد. برخی از مدیران ارشد صنعت خودرو می‌گویند استقبال از شاسی‌بلند‌ها با برقی شدن خودرو‌ها ادامه نخواهد یافت. در این بین، وینسنت کوبی، مدیرعامل سیتروئن، معتقد است نابودی شاسی‌بلند از قبل آغاز شده است، حتی اگر با اعداد و ارقام فروش زیاد تناقض داشته باشد.

وی گفت هرچند کراس‌اوور‌ها و شاسی‌بلند‌ها تقریبا ۵۰ درصد از کل فروش خودرو‌های جدید در اروپا در سال‌های اخیر را به خود اختصاص داده‌اند، با‌این‌حال این موضوع پایدار نیست و دوام نخواهد آورد. کوبیمی گوید؛ بزرگ‌ترین پاشنه آشیل شاسی بلند‌ها آیرودینامیک آنهاست، به این معنی که انرژی بیشتری نسبت به یک سدان نیاز دارند.
 به نظر می‌رسد سیتروئن علاقه‌ای به ساخت خودرو‌های برقی بزرگ با باتری‌های حجیم ندارد. تمام خودرو‌های الکتریکی با نشان سیتروئن امروزه از یک بسته باتری ۵۰‌کیلووات‌ساعتی استفاده می‌کنند و هیچ برنامه‌ای از سوی این شرکت برای استفاده از باتری‌های بزرگ‌تر به چشم نمی‌آید
 
 
منبع: دنیای اقتصاد