این مار به اندازه یک ساختمان ۳ طبقه طول دارد!
این مار به اندازه یک ساختمان ۳ طبقه طول دارد!

زمان آن فرا رسیده است که سه مار برتر جهان بررسی شود. پیتون مشبک، آناکوندا و پیتون برمه‌ای سه مار بزرگ سیاره زمین هستند.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من، پیتون‌های مشبک به عنوان طولانی‌ترین مار در نظر گرفته می‌شوند. رکورد جهانی طول یک مار پیتون مشبک، ۳۲ فوت و ۹ و نیم اینچ است (تقریبا ۱۰ متر) مانند آناکوندای سبز، آن‌ها نیز شناگران عالی هستند.
بیشتر بخوانید: ۸ حقیقت خواندنی درمورد مار بوآ
دانشمندان حتی این حیوانات باورنکردنی را در دریا پیدا کرده اند. پیتون‌های مشبک شکارچیانی در کمین هستند و از حس بویایی قوی و اندام‌های خود برای یافتن وعده غذایی بعدی خود استفاده می‌کنند. این‌ها مار‌های بسیار متنوعی هستند. چیز زیادی نمی‌تواند بین اندازه عظیم و مهارت‌های منحصر به فرد آن‌ها مانع شود!
 
آناکوندای سبز رنگ با وزن ۵۵۰ پوند رکورد سنگین‌ترین مار جهان را در اختیار دارد! طول آن‌ها می‌تواند به بیش از ۲۰ فوت برسد و ضخامت آن‌ها به اندازه یک پا باشد. اندازه عظیم این مار‌ها شوخی نیست! آناکوندای سبز دوست دارد نزدیک آب باشد. حتی با وجود وزن و جثه بسیار زیادشان، شناگران عالی هستند. آن‌ها در حال خوردن ماهی و حتی جگوار شکار شده اند.
 
پیتون‌های برمه‌ای مار‌های فوق العاده بزرگی هستند. طول آن‌ها به ۲۳ فوت و وزن ۲۰۰ پوند می‌رسد! آن‌ها منقبض کننده هستند و از اندازه بزرگ و قدرتمند خود برای فشار دادن طعمه خود قبل از خوردن استفاده می‌کنند. بزرگترین پیتون برمه‌ای که تا به حال ثبت شده ۲۷ فوت طول و ۴۰۳ پوند وزن داشت!منبع: خبرآنلاین