شکست کرونا با خوردن شیر
شکست کرونا با خوردن شیر

تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که ترکیب پروتئین شیر با دارو‌های ضد آلرژی مانند آنتی هیستامین‌ها ممکن است به مبارزه با کرونا کمک کند.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من، بر اساس نتایج مطالعات اخیر، محققان ممکن است در مراحل اولیه کشف یک استراتژی موثر برای مهار ویروس عامل کرونا باشند. نتایج یافته‌های دیوید اوسترو (David Ostrov) پژوهشگر دانشگاه فلوریدا نشان می‌دهد که ترکیب دیفن هیدرامین که نوعی آنتی هیستامین و داروی ضد آلرژی بوده و لاکتوفرین که پروتئینی در شیر گاو و انسان است، می‌تواند باعث کاهش ۹۹ درصدی تکثیر عامل ویروس کرونا در آزمایش‌های اولیه روی ریه انسان و میمون شود.
بیشتر بخوانید: ۷ دمنوش موثر برای مقابله با کرونا
اوسترو در ادامه گفت: ما متوجه شدیم که چرا برخی دارو‌ها در برابر ویروس کووید-۱۹ فعال هستند. در این راستا، ما یک ترکیب ضد ویروسی پیدا کردیم که می‌تواند موثر، مقرون به صرفه و دارای سابقه طولانی ایمنی باشد.
کلید یافته‌های تیم تحقیقاتی متمرکز بر گیرنده‌های سیگما بود که پروتئین‌هایی هستند که در سلول‌های انسانی وجود دارند. ویروس کرونا سیستم پاسخ دهی به استرس بدن، از جمله این گیرنده‌ها را مختلف کرده و تحت تاثیر قرار می‌دهد، بنابراین می‌تواند در داخل بدن میزبان خود تکثیر شود.به گفته محققان، تداخل در این فرآیند کلیدی، گامی مهم برای مهار قدرت ویروس است.
 
این تحقیقات در مرحله مقدماتی بوده و پژوهشگران نسبت به استفاده و خود درمانی با داروی دیفن هیدرامین یا لاکتوفرین برای پیشگیری از ابتلا به کرونا هشدار داده اند.استروف در انتهای توضیحات خود گفت که لاکتوفرین به صورت تجاری برای درمان زخم معده و روده استفاده می‌شود که با نوع مورد استفاده در این آزمایش‌ها کمی متفاوت است.شرح جزییات این مطالعات در آخرین شماره مجله Pathogens منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.