درازترین خودروی لوکس جهان
درازترین خودروی لوکس جهان

درازترین خودروی جهان به طول ۳۰.۵ متر، می‌تواند بیش از ۷۵ نفر را در خود جای دهد.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من ، درازترین خودروی جهان به امکانات منحصر به فردی مانند استخر، تخته پرش، جکوزی، وان حمام و حتی یک زمین کوچک گلف مجهز است.

نکته جالب اینکه یک زمین کوچک برای نشستن چرخبال در عقب این خودرو در نظر گرفته شده است. خودروی یادشده در سال ۱۹۸۶ در کالیفرنیا تولید شد و یکی از لیموزین های خاص کادیلاک محسوب می شود. ابتدا قرار بود این خودرو ۱۸.۳ متر طول و ۲۶ چرخ داشته باشد و دو موتور وی ۸ نیز در عقب و جلوی این خودرو در نظر گرفته شده بود، ولی در نهایت طرح دیگری جایگزین شد و طول این خودرو به ۳۰.۵ متر رسید. این خودروی عجیب و پرخرج در چند فیلم سینمایی به کار گرفته شد و در نهایت در یک انباری در نیوجرسی در وضعیتی نامناسب نگهداری شد و در نهایت در سال ۲۰۱۹ به مالک فعلی آن، مایکل دزر، فروخته شد.
دزر مالک موزه اتومبیل پارک دزرلند در اورلاندوی فلوریدا است، بنابراین او تخصص لازم برای بازسازی این خودرو را داشت و بدین منظور بیش از ۲۵۰۰۰۰ دلار هزینه کرد، کاری که بیش از سه سال طول کشید و باعث شد یک و نیم اینچ دیگر به طول این خودرو اضافه شود و رکورد جهانی گینس را برای طولانی‌ترین خودرو به خود اختصاص دهد. سکوی هلیکوپتر این خودرو هم اکنون می تواند تا ۵۰۰۰ پوند (۲۲۷۰ کیلوگرم) وزن را تحمل کند.