مانتیس ، ترسناک‌ترین حشره شکارچی
مانتیس ، ترسناک‌ترین حشره شکارچی

مانتیس بامزه انیمیشن پاندای کونگ‌فو کار، از ترسناک‌ترین شکارچیان بی‌رحم طبیعت است که نه فقط حشرات که گاهی پرندگان کوچک را نیز شکار می‌کند.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من، همیشه این پرنده‌ها هستند که حشرات را شکار می‌کنند، اما گاهی ماجرا برعکس می‌شود و پرنده طعمه حشره‌ای بی‌رحم، چون مانتیس سبز می‌شود.
بیشتر بخوانید: حشره‌خوار جهنده سومالی کشف شد
تماشای شکار کردن مانتیس وقتی طعمه پرنده است کمی غیرعادی است، اما بیش از آنچه فکر کنیم اتفاق می‌افتد. جیمز رمسن پژوهشگر موزه علوم طبیعی دانشگاه لوییزیانا و همکارانش بیش از ۱۴۷ مورد شکار پرنده به دست این شکارچی را در ۱۳ کشور گوناگون مستند کرده‌اند.یکی از نمونه‌های این شکار از غذا در حیاط خانه عکاس حیات وحش تام وان روی داد و او بی‌درنگ این صحنه را با دوربینش ثبت کرده است. شکارچی از سر شروع کرده و مشغول شکاری است که در چنگالش گرفتار شده است.مانتیس در این صحنه یک مگس مرغ که پرنده‌ای بسیار کوچک و شهدخوار است را شکار کرده است.این حشره شکارچی برای به دام انداختن طعمه به حس بینایی‌اش تکیه می‌کند که برای چندین دهه دانشمندان را مجذوب خود کرده است. بینایی سه بعدی مانتیس در بین بی‌مهرگان بی‌مانند است.منبع: خبرآنلاین