اسباب بازی مورد علاقه فرزندتان، شخصیت او را به شما خواهد گفت!
اسباب بازی مورد علاقه فرزندتان، شخصیت او را به شما خواهد گفت!

اگر مایل هستید شخصیت فرزندتان را بدانید، بهتر است اسباب بازی مورد علاقه‌شان را بیشتر بشناسید.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من، به نقل از پرنتینگ فرست کرای، کارشناسان رشد کودک نشان داده اند که اسباب بازی‌ها نه تنها رشد جسمی و ذهنی ما را شکل می‌دهند، بلکه شخصیت ما را نیز تعیین می‌کنند. چیزی که ما دوست داریم و احساس می‌کنیم به سمت آن گرایش داریم، نشانه اولیه از شخصیت ما است و این برای فرزند کوچک شما نیز صادق است!
 
سه چرخه و دوچرخه
مسلماً، اکثر بچه‌های معمولی از دوچرخه سواری لذت می‌برند، اما برخی هم هستند که نمی‌توانند از آن دور بمانند! این بچه‌ها معمولاً جذب موتورسیکلت‌ها و ماشین‌هایی می‌شوند که به بچه‌ها اجازه می‌دهد آن‌ها را هدایت کنند.
معنی آن: فرزند شما یک انسان کوچک پرانرژی و بی قرار است! او دوست دارد فضای زیادی برای رفت و آمد داشته باشد و این در داخل خانه صادق است. او به طور طبیعی کنجکاو است، از تفریح لذت می‌برد و احتمالاً دارای روحیه آزادی است.
به عنوان مادر، همه ما می‌خواهیم حس کنجکاوی را در فرزندان خود القا کنیم. این چرخه‌ها می‌توانند به شما در انجام این کار کمک کنند.
 
اسباب بازی‌های موزیکال
پیانو، گیتار یا جقجقه را دوست دارد؟، بچه شما عاشق موسیقی است. او نه تنها از بازی با کوزه‌های جغجغه‌ای و اسباب بازی‌های ساخت موسیقی لذت می‌برد، بلکه هرازگاهی پاهایش را تکان می‌دهد.
معنی آن: بچه‌هایی که عاشق اسباب بازی‌های موسیقی هستند معمولاً در تفکر خلاق و آزاد رشد می‌کنند. حتی از سنین پایین، موسیقی مرز‌ها را می‌شکند و حس ریتم را در ذهن ما ایجاد می‌کند؛ چیزی که به ما اجازه می‌دهد تمام دنیا را خانه‌ی خود احساس کنیم!
در حالی که چنین بچه‌هایی لزوماً برای نوازندگی بزرگ نمی‌شوند، قطعاً عشق به تقارن، ملودی و زیبایی در آن‌ها ایجاد می‌شود.
 
بلوک‌های ساختمانی
هر مجموعه‌ای از بلوک‌های ساختمانی که به خانه می‌رسد به خانه ها، جاده‌ها و باغ‌ها تبدیل می‌شود! کودک شما دوست دارد با بلوک‌ها سر و کله بزند، حتی اگر در این سن نتواند آن‌ها را خیلی خوب نگه دارد، ساعت‌ها با آن‌ها می‌گذرد.
معنی آن: فرزند شما روح خلاقی دارد؛ حتی اگر به نظر می‌رسد تنها کاری که او از انجام دادن بلوک‌ها لذت می‌برد این است که آن‌ها را به اطراف هل بدهند. او دوست دارد به چیز‌ها از دیدگاهی تازه فکر کند و همچنین صبر و ثبات زیادی دارد. تحقیقات ثابت کرده است که چنین بچه‌هایی احتمالاً در آینده شغل‌هایی در ارتباط با با طراحی خواهند داشت.
 
بازی‌های تخته‌ای
برخی از بچه‌ها فقط بازی‌های رومیزی را انجام می‌دهند و شما را آزار می‌دهند تا همه را دور هم جمع کنید و راه بروید. وقتی به مسافرت می‌روید یا برای پیک نیک بیرون می‌روید، می‌دانید به چه چیزی باید مراجعه کنید.
این به چه معناست: شما یک فرد کاملاً خانوادگی در خانه دارید! بچه‌هایی که بازی‌های رومیزی را دوست دارند، مهارت‌های اجتماعی بهتری نسبت به همسالان خود دارند و برای پیدا کردن دوستان جدید مشکل کمتری دارند. آن‌ها همچنین از اشتراک گذاری، همدلی و احساس توجه به دیگران قدردانی می‌کنند.
 
اسباب بازی‌های نرم و عروسک
خرس‌های عروسکی، عروسک‌ها و خانه‌های عروسکی، میمون‌ها و خرگوش‌ها، آن‌ها بهترین دوستان فرزند شما هستند! چه از طریق وانمود کردن بازی و چه از طریق دوستی خوب برای این دوستان اسباب بازی، کودک شما خانه کوچک خود را دوست دارد!
معنی آن: این یکی واقعاً شیرین است – فرزند شما در همدلی، محبت و مراقبت عالی است! در حالی که اکثر بچه‌ها در مرحله‌ای هستند که در آن به یک اسباب بازی وابستگی خاصی دارند، گاهی اوقات این مرحله طولانی‌تر است. دلبستگی به اسباب‌بازی‌های نرم چیزی نیست که باید از آن جلوگیری کنید. کودکان بزرگتر تفاوت بین خیال و واقعیت را درک می‌کنند. عشق به اسباب‌بازی‌ها و عروسک‌های نرم به شخصیت عاطفی و ذهن خلاق اشاره می‌کند. این بچه‌ها دنیایی در این دنیا دارند!
 
پازل
پازل حیوانات، سوالات منطقی و بازی‌های فکری وسایل بازی مورد علاقه کودک شما است؟ و تا زمانی که مجموعه‌ای از پازل‌ها را در خانه حل کند، هیچ روز خسته کننده‌ای برای او وجود ندارد.
معنی آن: این یکی ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما این ارتباط بار‌ها و بار‌ها توسط مطالعات تأیید شده است، بچه‌های عاشق پازل، صبور و سخت‌کوش هستند. منحرف کردن حواس آن‌ها از کاری که دوست دارند انجام دهند، خیلی طول می‌کشد. حدس بزنید کارشناسان فکر می‌کنند فرزند شما احتمالاً چه شغلی را انتخاب می‌کند؟ نقش مرتبط با ریاضیات مانند حسابدار یا بانکدار!
 
کودکان ما زمان زیادی را با اسباب بازی‌های خود می‌گذرانند. به عنوان مادر، این وظیفه ماست که اسباب‌بازی‌های مناسب سن را به دور از کلیشه‌های جنسیتی به آن‌ها بدهیم. اطمینان حاصل کنید که چیزی که با آن بازی می‌کنند ایمن و برای رشد کلی آن‌ها مفید است. در نهایت، الگو‌ها در تمایل کودک شما به اسباب‌بازی‌های خاص ظاهر می‌شوند و آن زمانی است که سرگرمی شروع می‌شود!
 
منبع: سلامت نیوز