ایده‌هایی ساده برای سرگرم کردن کودکان در خانه
ایده‌هایی ساده برای سرگرم کردن کودکان در خانه

اگر شما هم به دنبال راه حلی برای سرگرم کردن کودکان خود هستید، در این خبر همراه ما باشید.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من ، سرگرم کردن بچه‌ها در واقع یک کار دشوار است. مهم نیست در چه سن و مرحله‌ای، همه ما باید به دنبال برخی فعالیت‌ها باشیم تا بچه‌ها را سرگرم نگه داریم. بنابراین، در اینجا چند ایده هوشمندانه برای سرگرم کردن کودکانتان وجود دارد.
 شما می‌توانید از هریک از موارد زیر برای سرگرم کردن کودک خود استفاده کنید:
لباس‌ها را جفت کنید
به احتمال زیاد کودک نوپا شما به شدت به لباس هایش علاقه دارد. پس چرا اجازه ندهید او مدتی را با شلوار یا دامن کوچکش بگذراند؟ به سادگی تمام لباس‌های فرزندتان را روی تخت بیندازید و از او بخواهید که با آن‌ها جفت بسازد و از دیدن اینکه چگونه می‌تواند ساعت‌ها او را مشغول نگه دارد شگفت زده خواهید شد. بی نظمی ارزشش را دارد!
با کتاب‌های رنگی او را مشغول نگه دارید
آیا قفسه کتاب شما نامنظم به نظر می‌رسد؟ اگر پاسخ مثبت است، در اینجا روش دیگری برای مشغول نگه داشتن کودک کوچک شما وجود دارد. با قرار دادن او در مرتب کردن کتاب‌ها بر اساس اندازه، رنگ و موضوع، کودک خود را درگیر خود نگه دارید. او ممکن است در نهایت کتاب را ورق بزند و مشغول شود.
تماس اسکایپ را تنظیم کنید
چه چیزی می‌تواند برای یک کودک نوپا جذاب‌تر از صحبت کردن با کسی از طریق تماس ویدیویی باشد؟ یک تماس ویدیویی زنده با پدربزرگ و مادربزرگ کودک نوپایتان برقرار کنید (برای پدربزرگ‌ها نیز مناسب است!) و او از طریق چت سرگرم کنید. پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و کوچولوی شما هیجان زده می‌شوند و شما کمی نفس تازه میکنید.
برش دادن عکس‌ها
بچه‌ها به طور طبیعی جذب تصاویر رنگارنگ می‌شوند، اینطور نیست؟ تعدادی از تصاویر شخصیت کارتونی مورد علاقه او را بیرون بیاورید و آن‌ها را تکه تکه کنید. اکنون به کودک خود اجازه دهید اشکال صحیح را شناسایی کند و آن‌ها را کنار هم قرار دهد تا تصویر را تشکیل دهد.
لباس پوشیدن
اجازه دهید فرزندتان به برخی از لباس‌های قدیمی شما دسترسی داشته باشد. روسری‌ها، کلاه‌ها، پیراهن‌ها، تاپ‌ها، کفش‌های قدیمی و هر چیزی که استفاده نمی‌کنید (در حالی که کمد خود را در آن هستید تمیز کنید). از او بخواهید با استفاده از این لباس‌ها به ۵ روش مختلف لباس بپوشد. باور کنید یا نه، شما هم دوست دارید فرزندتان را در لباس‌های مختلف ببینید.
فرزندان شما از این فعالیت‌های ساده لذت خواهند برد. به احتمال زیاد شما هم آن‌ها را دوست خواهید داشت.
 
منبع:سلامت نیوز