پیاده روی دسته جمعی مفیدتر از انفرادی
پیاده روی دسته جمعی مفیدتر از انفرادی

پیاده روی کردن به صورت جمعی برای سلامت جسمی و روانی بسیار مفیدتر از پیاده روی انفرادی است و اثرات مثبت در طولانی مدت دارد.

به گزارش سرویس وبگردی پاتوق من بارها گفته شده است نداشتن فعالیت بدنی باعث مشکلات عمده در سلامت انسان می‌شود و همیشه توصیه به انجام حداقل نیم ساعت ورزش در روز شده است. البته بخش قابل توجهی از جمعیت به این توصیه‌ عمل نمی‌کنند.-

یکی از مشکلات ورزش نکردن عدم تمایل، انگیزه، شورو شوق برای ورزش کردن است و این زمانی است که شخص هنگام پیاده روی یا ورزش تنهاست، در صورتی که پیاده روی کردن به صورت جمعی تمام این مشکلات را از بین می‌برد.به صورت جمعی ورزش کردن یا پیاده روی لذت بخش‌تر است، باعث تشویق فرد برای ورزش کردن به طور منظم می‌شود و خواص درمانی بسیاری دارد. یک تیم از محققان انگلیسی بر روی ده‌ها تن از افراد تحقیقاتی انجام دادند؛ این مطالعات نشان داد ورزش جمعی در بسیاری از پارامترهای بدن مانند فشارخون، کلسترول، ظرفیت تنفسی، وزن، چربی بدن و ضربان قلب اثرات زیادی می‌گذارد.پیاده روی به صورت جمعی برای سلامت روان به ویژه در برابر خطر افسردگی مفید است و باید بدانید انزوا و تنهایی یک عنصر بسیار مهم است که می‌تواند فرد را مبتلا به انواع بیماری‌ها کند. چند ساعت ورزش در یک فضای آرام در هفته، تغذیه مناسب و پرورش روابط اجتماعی در سلامت انسان موثر است.
 

بیشتر بخوانید : تاثیرات و فواید پیاده روی درسلامتی
 

مرجع : خبرگزاری فارس