نکاتی که در زمان انتخاب تالار پذیرایی برای مراسم عروسی باید به آن توجه کنید
نکاتی که در زمان انتخاب تالار پذیرایی برای مراسم عروسی باید به آن توجه کنید

انتخاب تالار پذیرایی برای مراسم عروسی بزرگترین روز رویاهای شما در پیش است. خانواده و دوستان شما همگی هیجان زده هستند تا بخشی از این روز باشند. شما می‌خواهید این روز به بهترین شکل برگزار شود. اما این به انتخاب شما بستگی دارد. بنابراین باید عاقلانه‌ترین انتخاب را انجام دهید. در اینجا نکاتی عنوان می‌شود […]

انتخاب تالار پذیرایی برای مراسم عروسی

انتخاب تالار پذیرایی برای مراسم عروسی

بزرگترین روز رویاهای شما در پیش است. خانواده و دوستان شما همگی هیجان زده هستند تا بخشی از این روز باشند. شما می‌خواهید این روز به بهترین شکل برگزار شود. اما این به انتخاب شما بستگی دارد. بنابراین باید عاقلانه‌ترین انتخاب را انجام دهید. در اینجا نکاتی عنوان می‌شود که توجه به آنها می‌تواند برای انتخاب خوب به شما کمک کند.

 1. بودجه خود را مشخص کنید

برنامه‌ریزی برای مراسم عروسی با هیجان زیادی همراه است. شما برای این برنامه‌ریزی باید موارد زیادی را در نظر بگیرید از جمله محل برگزاری مراسم، غذا، عکاسی و …. . بودجه‌بندی می‌تواند برای انتخاب یک مکان مناسب با خدمات عالی می‌تواند به شما کمک قابل توجهی نماید. بودجه‌بندی به این معناست که شما برای هر بخش از مراسم چقدر می‌توانید هزینه کنید. مکانی که می‌خواهید مراسم را در آن برگزار کنید، انتخاب کنید. برای این کار نگاهی به سایت‌ها بیندازید و تالارهای پذیرایی را بررسی کنید. می‌توانید با شرکت‌های ارائه دهنده تشریفات و خدمات مجالس نیز مشورت کنید و در نهایت با توجه به بودجه خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

 1. ارزیابی محل برگزاری مراسم

سعی کنید محلی که شرکت ارائه دهنده خدمات مجالس به شما توصیه می‌کند دارای این امکانات باشد:

 • تالارهای پذیرایی که از نظر موقعیت مکانی قابل دسترس بوده و در مکان‌های شیک و زیبا قرار دارند
 • از فضای زیادی برای سازماندهی رویدادهای بزرگ و کوچک برخوردار باشد
 • از فضای پارکینگ مناسبی برخوردار باشد
 • از منوی غذایی متنوعی برخوردار هستند.

به خاطر داشته باشید قبل از نهایی کردن، از محل به صورت حضوری بازدید کنید و شرایط را مورد بررسی قرار دهید.

 1. انجام تحقیقات مناسب

شما ممکن است صدها بار این گزینه را سرچ کنید که “چگونه می توان یک تالار پذیرایی انتخاب کرد” . پس چرا بهترین استفاده را از تکنولوژی نکنید. همانطور که همیشه برای سفارش غذا به دنبال بهترین گزینه در میان رتبه بندی‌ها هستید، این کار را در مورد مراسم عروسی نیز انجام دهید. بسیاری از شرکت‌های خدمات مجالس و تشریفات به صورت آنلاین خدمات خود را ارائه داده و دارای رتبه بندی نیز می‌باشند. بسیاری از این اطلاعات واقعی هستند و می‌توانید بر آنها تکیه کنید.

 1. نظر کارشناسان را بپرسید

شرکت‌های ارائه دهند خدمات مجالس بسیاری وجود دارند که دراری سایت‌های تخصصی‌ هستند و به شما امکان رزرو آنلاین تالار پذیرایی را می‌دهند. شما می‌توانید با مشاور سایت صحبت کنید و سوالات خود را با وی در میان بگذارید. آنها به شما کمک می‌کنند که بهترین تالار پذیرایی را با قیمت‌ مناسب رزرو کنید.

 1. در مورد تم مراسم خود تصمیم بگیرید

مشخص کردن تم عروسی این امکان را به شما می‌دهد که نوع تزیینات مراسم را انتخاب کنید. نوع تم عروسی می‌تواند سنتی، مدرن یا ترکیبی از هر دو باشد. این ایده‌ها را با شرکتی که برگزار کننده تشریفات مجلس شماست در میان بگذارید.

انتخاب تالار پذیرایی برای مراسم عروسی

 1. محل برگزاری مراسم را ارزیابی کنید

برای ارزیابی تالار می‌توانید از این چک لیست استفاده کنید:

 • تشریفات پذیرایی: سعی کنید خدمات پذیرایی مقرون به صرفه و غذاهای غیرمتعارف را انتخاب کنید. منوی سفارش شامل غذاهای چندگانه با طعم‌های لذت بخش، شیرینی‌های شگفت انگیز، میوه‌های تزیین شده، خاطره مراسم را سال‌ها در ذهن زنده می‌کند.
 • اندازه تالار پذیرایی: تالاری را انتخاب کنید که سالن آن از فضای متناسب با تعداد مهمانان شما برخوردار باشد تا مهمانان در آن احساس راحتی داشته باشند.
 • خدمات اضافی: در بخش خدمات اضافی به پارکینگ، آسانسور و … توجه نمایید.
 • اقدامات ایمنی: برای جلوگیری از وقوع حادثه، تالاری با اقدامات ایمنی مناسب انتخاب کنید. کمک‌های اولیه، ایمنی آتش‌سوزی و خدمات اضطراری از جمله موارد قابل توجه می‌باشند.
 1. برنامه‌های پشتیبانی را بررسی کنید

بزرگترین مشکلی که در طول یک مراسم عروسی ممکن است به وجود بیاید افزایش غیر منتظره‌ی تعداد مهمانان است. باید ترتیباتی که شرکت خدمات مجالس برای مقابله با این مشکلات در نظر دارد مانند غذای اضافی یا فضای پارکینگ اضافی را بررسی نمایید.

 1. تالار پذیرایی را از قبل رزرو کنید

پس از مشخص شدن تاریخ مراسم عروسی، با شرکتی که قرار است خدمات مجلس و تشریفات مراسم عروسی شما را ارئه دهد ، قراداد ببندید. برای پیگیری، شش ماه قبل از مراسم توصیه می‌شود. مشخصات مهمانان خود را بشناسید

این شناخت برای ارائه خدمات بهتر به مهمانان به شما کمک می‌نماید.

 1. دسترسی به خدمات

خدماتی مانند استفاده از سالن‌های آرایشی، عکاسان حرفه‌ای، خدمات سرگرمی، گروه موزیک از جمله مواردی هستند که در توسط شرکت‌های خدمات مجالس  ارائه می‌شوند .

ایرانگان بانک اطلاعات مشاغل و کسب و کارها

این مقاله توسط واحد محتوای سایت ایرانگان تولید شده و هرگونه کپی‌برداری از آن با ذکر منبع بلامانع است.

در مجله ایرانگان از مطالب علمی، آموزشی و تحقیقاتی بهرمند شوید و در سایت نیازمندی‌های ایرانگان همواره می‌توانید متخصصان مورد نیاز خود را در مشاغل مختلف آموزشی، خدماتی، پزشکی و صنعتی بیابید.

5/5 - (1 امتیاز)